Новий проект для бібліотек за підтримки Європейського Союзу

Раді повідомити, що Українська бібліотечна асоціація стала переможцем програми Європейського Союзу «Еразмус+ (Жан Моне)» та з вересня 2015 року розпочала реалізацію проекту «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації».

Раді повідомити, що Українська бібліотечна асоціація стала переможцем програми Європейського Союзу «Еразмус+ (Жан Моне)» та з вересня 2015 року розпочала реалізацію проекту «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації».

Проект передбачає розширення мережі центрів європейської інформації (ЦЄІ), створених на базі більшості обласних універсальних наукових бібліотек за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» протягом 2005-2008 років, і відкриття в містах і районах по всій Україні пунктів європейської інформації (ЄІ), інформаційно-методичне забезпечення бібліотекарів щодо їхньої діяльності та активізацію роботи бібліотек з популяризації європейських цінностей.

Проект триватиме три роки і включає 3 компоненти:

I. Інформаційно-методичний компонент: вивчення та узагальнення досвіду роботи ЦЄІ, підготовка методичних матеріалів для бібліотекарів з питань створення пунктів ЄІ та поширення європейської інформації, проведення конференції, семінарів і тренінгів;

ІІ. Компонент побудови мережі: розширення мережі ЦЄІ та створення пунктів ЄІ задля поширення інформації про ЄС не тільки в обласних центрах, а й в місцевих громадах;

ІІІ. Компонент активної дії: популяризація європейських цінностей та ідей євроінтеграції серед місцевих громад, проведення «Днів Європи», відеоконференцій, шкіл євроінтеграції, квестів для молоді, інтерактивних вуличних акцій «Європейський квартал» тощо.

19 жовтня Українська бібліотечна асоціація провела перший захід у рамках проекту – конференцію «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках», де було представлено досвід роботи бібліотек України у наданні користувачам інформації про ЄС та обговорено план дій за проектом.

«Щиро вітаю Українську бібліотечну асоціацію і всю Мережу центрів європейської інформації України з отриманням підтримки від Програми ЄС «Еразмус+». Це демонстрація того, що ЄС дедалі більше відкривається для України, це те, про що ми мріяли, коли починали відкриття центрів європейської інформації в обласних центрах десять років тому» – зазначив Дмитро Шульга, директор Європейської програмної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження».

Контакти:  Бояринова Оксана, PR-менеджер УБА, 380 44 383-14-32

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: