Нові можливості для ромської родини з Одеси

На порталі "Правовий простір" опубліковано матеріал Ольги Жукової про те, як ромській жінці допомогли отримати паспорт

На порталі “Правовий простір” опубліковано матеріал Ольги Жукової про те, як ромській жінці допомогли отримати паспорт. Допомогу їй надав Центр правової інформації та консультацій в Одесі, роботу якого координує Ромський правозахисний центр “Соціальна правова допомога” за підтримки Ромської програмної ініціативи Міжнародного фонду “Відродження”.

Нові можливості для ромської родини з Одеси
Ольга Жукова

Більше трьох місяців юристи не могли зробити паспорт ромській жінці Марині Мясницькій. І все через упертість родички та байдужість миколаївських чиновників, які не надавали копії необхідних документів.

До Центру правової інформації та консультацій Ромського правозахисного Центру «Соціальна правова допомога» звернулась Марина Мясницька. Жінці двадцять сім років, і вона мати двох маленьких дітей. На жаль, ніхто з них не має документів, що посвідчували б їхні особи.

Через цю ситуацію ні Марина, ні її діти не отримують соціальну допомогу від держави. Жінка не може влаштуватися на роботу, а дітей відправити у дитсадок. Тому вона й звернулася до Центру з проханням допомогти їй зробити паспорт громадянки України.

На перший погляд типова для ромських сімей справа виявилась не з легких. Марина не мала жодного документу, який би допоміг отримати паспорт за спрощеною процедурою через відділ сектору громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб ДМС України в Одеській області. Тому отримати документ вона могла лише через суд.

Протягом трьох місяців юрист Центру Володимир Боштан вів переговори з тіткою заявниці, яка мешкає у Миколаєві, щоб вона надіслала копію свідоцтва про народження Марини. Старенька через незнання боялася, що після відправлення нею документу Марина зазіхатиме на її майно.

Паралельно з цим юристи підготували та відправили адвокатські запити, щоб отримати копії документів від Миколаївського РАЦСу, але, на жаль, звідти жодної відповіді не було отримано. Чиновники залишились байдужими до долі ромської жінки та її дітей.

На щастя, Володимиру Боштану таки вдалося переконати тітку Марини, що та не претендуватиме на її майно, а документи їй потрібні лише для того, щоб зробити паспорт і свідоцтва про народження на дітей. Тож коли копії документів надійшли до Центру, юрист Роман Романов підготував позов та подав його до Комінтернівського районного суду Одеської області. Він же здійснював представництво Марини Мясницької в суді. Рішення суду винесено на користь Марини.

Відтак директор Ромського правозахисного центру Володимир Кондур та юристи Центру контролюють, щоб заявниця отримала паспорт громадянки України і оформила свідоцтва про народження дітей. Це дасть можливість їм стати громадянами нашої держави та отримати матеріальну допомогу, соціальне забезпечення, гарантовані Конституцією України.

Контакти:
Ромський правозахисний центр
“Соціальна правова допомога”
Володимир Боштан
095 763 73 74

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: