Нове дослідження про модерністів, марксистів і націю в українській літературній дискусії 1920-х років

За підтримки Проекту перекладів Міжнародного фонду "Відродження" у київському видавництві "Ніка-Центр" вийшла друком книжка Мирослава Шкандрія "Модерністи, марксисти і нація. Українська літературна дискусія 1920-х років" в авторизованому перекладі з англійської мови Миколи Климчука та за наукової редакції Ярини Цимбал.

За підтримки Проекту перекладів Міжнародного фонду “Відродження” у київському видавництві “Ніка-Центр” вийшла друком книжка Мирослава ШкандріяМодерністи, марксисти і нація. Українська літературна дискусія 1920-х років” в авторизованому перекладі з англійської мови Миколи Климчука та за наукової редакції Ярини Цимбал.

Книжка канадського славісті, професора Манітобського університету Мирослава Шкандрія перша і наразі єдина західна монографія, присвячена знаменитій літературній дискусії 1925-1928 рр., одному з центральних епізодів інтелектуальної історії України ХХ ст. У книжці розглянуто драматичні мистецькі події та бурхливі ідеологічні дискусії про культуру та ідентичність за часів короткого “червоного ренесансу”, що передував репресіям 1930-х років. Спираючись на чималий корпус тогочасної періодики, Мирослав Шкандрій докладно проаналізував і елегантним стилем виклав літературні та політичні настанови українських письменників, взаємоворожих літературних організацій та українських націонал-комуністів. Книжка також містить хронологію та бібліографію полемічних текстів.

Видавництво “Ніка-Центр“: psyhea@i.com.ua

Ірина Кучма, менеджер програми “Соціальний капітал і академічні публікації”
тел: +380 (44) 461 95 00 | факс: +380 (44) 486 01 66
eлектронна пошта: kuchma@irf.kiev.ua
офіс: м. Київ, пров. Бехтерєвський, 13-a, кім. 1

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: