Нове дослідження про історію ідеї ринку та утопічний капіталізм

За підтримки спільної програми "Проект перекладів" Міжнародного фонду "Відродження" та програми "Сковорода" Посольства Франції в Україні у Видавничому домі "Києво-Могилянська Академія" вийшла друком книжка П'єра Розанвалона "Утопічний капіталізм. Історія ідеї ринку" у перекладі з французької мови Євгена Марічева.

За підтримки спільної програми “Проект перекладів” Міжнародного фонду “Відродження” та програми “Сковорода” Посольства Франції в Україні у Видавничому домі “Києво-Могилянська Академія” вийшла друком книжка П’єра Розанвалона “Утопічний капіталізм. Історія ідеї ринку” у перекладі з французької мови Євгена Марічева.

У книжці “Утопічний капіталізм. Історія ідеї ринку” П. Розанвалон — історик, соціолог, один з найцікавіших сучасних французьких інтелектуалів — досліджує поняття ринку на великому часовому проміжку в його найширшому контексті, простежує генезис і розквіт ідеї ринку як принципу суспільного устрою. Він стверджує, що лібералізм не є ідеологією, яка легітимізує капіталізм зразка ХІХ століття. На його думку, лібералізм — це завершене філософське обґрунтування суспільної організації, так само утопічне, як і його духовний наступник — соціалізм Маркса. П. Розвалон розкриває  утопічність ліберальної історії ринку. Уявленню про ринок як про автоматичний механізм регулювання всіх суспільних процесів він протиставляє власне нове бачення автономії різних сфер людського життя.

Видавничий дім “Києво-Могилянська Академія”: http://publish-ukma.kiev.ua

Ірина Кучма, менеджер програми “Соціальний капітал і академічні публікації”
тел: +380 (44) 461 95 00 | факс: +380 (44) 486 01 66
eлектронна пошта: kuchma@irf.kiev.ua
офіс: м. Київ, пров. Бехтерєвський, 13-a, кім. 1

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: