Німецьким безробітним оплачують відвідування фітнес-клубів і міняють холодильники

В Інтернет-виданні "Полтавщина" опубліковано статтю Алекса Вайдена про соціальну допомогу безробітним у Німеччині

В Інтернет-виданні “Полтавщина” опубліковано статтю Алекса Вайдена про соціальну допомогу безробітним у Німеччині. Матеріал підготовано з ініціативи Полтавського обласного медіа-клубу за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

Німецьким безробітним оплачують відвідування фітнес-клубів і міняють холодильники
Алекс Вайден

Зареєстрованих на біржі намагаються змусити працювати на низькооплачуваних роботах, обіцяючи різні преференції

«Якщо ви погодитеся приступити до трудової діяльності, з якою сплачуватимуться соціальні та інші страхові внески, то отримаєте від нас двісті євро». Рекламні листівки з приблизно таким текстом поширювало всі останні місяці серед місцевих безробітних регіональне агентство з праці міста Дортмунда.

Одержувачів державної допомоги чиновники заманювали на роботу, обіцяючи також і інші винагороди. Зокрема, тим «соціальникам», які погояться на роботу, яка не потребує особливої кваліфікації, було обіцяно додатково протягом трьох місяців по 280 євро. Якщо ж для нової роботи необхідний автомобіль, а він, як на зло, зламався, то дортмундська агенція з праці готова взяти на себе оплату ремонту машини — до двох тисяч євро.

Взагалі-то, згідно з чинним законодавством, одержувачі соціальних допомог зобов’язані погоджуватися на будь-яку роботу, запропоновану їм в центрі з працевлаштування.

В іншому випадку повинні застосовуватися штрафні санкції, аж до повного припинення фінансових виплат від держави. Саме тому німецькі журналісти, які розкопали цю історію, і були вкрай здивовані такою щедрістю чиновників з Дортмунда.

Втім, Федеральне агентство з праці швидко запевнило, що фінансові подарунки для безробітних є «найостаннішим кроком, який дозволений законом». При цьому Федеральне агентство дало вказівку своїй дортмундської філії негайно вилучити з обігу ті рекламні листівки.

Місцеві чиновники теж тепер кажуть про «просте непорозуміння». Мовляв, мова не йшла про додаткові грошові премії, а просто вказувалося на існуючі офіційні можливості фінансової підтримки безробітних.

Однак схоже, що дортмундський випадок аж ніяк не поодинокий. Так, в бранденбурзькому Котбусі чиновники цілком офіційно виплачують безробітним відвідування фітнес-клубів і навіть класів йоги. У деяких німецьких містах «соціальники» можуть розраховувати на гроші для покупки національних костюмів, відвідування курсів крою та шиття, консультації у психологів або уроків театрального мистецтва.

А в тому випадку, якщо нове робоче місце розташоване дуже далеко від дому, агентство з праці готове виділити гроші на автошколу, отримання водійських прав або навіть покупку потриманого автомобіля.

Тому серед німецьких депутатів все гучніше лунають вимоги переглянути чинні на ринку праці службові інструкції. «Необхідно дуже сумлінно й обережно обходитися з грошима платників податків», — зазначила депутат Бундестагу від вільних демократів Клаудіа Вінтерштайн , коментуючи ситуацію. Однак цей заклик законодавчої влади поки явно не чують в уряді Ангели Меркель.

Так, у Міністерстві охорони навколишнього середовища вже нібито розроблені конкретні плани щодо забезпечення холодильниками всіх нужденних «соціальників».

Глава міністерства Петер Альтмайер, ратуючи за здорове довкілля, вже в цьому році має намір видавати спеціальні ваучери тим безробітним, хто погодиться поміняти свій старий холодильник на енергозберігаючий. Як дав зрозуміти міністр, німецька держава повинна взяти на себе такі витрати, оскільки від цього виграє навколишнє середовище.

Контакти:
Полтавський обласний медіа-клуб
mclub.pl@gmail.com

***

Мета Європейської програми  – сприяти європейській інтеграції України через поєднання зовнішнього тиску Європейського Союзу з внутрішнім тиском українського громадянського суспільства для утвердження цінностей відкритого суспільства в Україні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: