Німеччина досі не визначилася з позицією щодо надання Україні ПДЧ в Бухаресті – Олег Рибачук

Німеччина досі не визначилася з позицією щодо надання Україні ПДЧ в Бухаресті. Таке переконання Олег Рибачук висловив у Берліні по завершенню низки зустрічей з німецькими політиками, громадськими діячами та журналістами, що відбуваються в рамках проекту "Громадська підтримка надання ПДЧ Україні".

16 березня українські експерти, зокрема Євген Бистрицький (Міжнародний Фонд “Відродження”), Ілько Кучерів (Фонд “Демократичні ініціативи”), Олександр Медведєв (журналіст, євроатлантист), Олег Рибачук (“Фундація суспільність”), Олександр Сушко (Інститут Євро-Атлантичного співробітництва), зустрілися з зовнішньополітичним радником ХДС/ХСС в Бундестазі Ганс-Йоахимом Фалєнськи, речником з європейської політики Вільної демократичної партії Маркусом Льонінгом, заступником керівника департаменту зовнішньої та безпекової політики Крістофом Ісрангом та ін.

“Після зустрічей у нас є чітке розуміння, що німецька позиція щодо надання Україні ПДЧ в Бухаресті – незалежна від позиції Москви”, — наголосив О. Рибачук. “Інформація, яка з’явилася в медіа, щодо певних домовленостей Путіна та Меркель стосовно заблокування українського питання в Бухаресті не відповідає дійсності. Це свідома дезінформація”.

Він зазначив, що “наша група мала змогу побачити, що сьогодні відбувається пошук прийнятної для країн-членів Альянсу формули позитивного сигналу Україні на саміті НАТО. Триває активна дискусія щодо цього питання”.

Також за словами Є. Бистрицького, “німецькі партнери оцінили наш візит як “дуже вчасний”. Прямий діалог з Україною зараз є необхідним та актуальним”. Виконавчий директор Міжнародного фонду “Відродження” підкреслив, що “Німеччина не має сумніву щодо майбутнього України в ЄС та НАТО. Водночас стає дедалі ясніше, що європейська інтеграція не можлива без інтеграції України в НАТО”.

Проект “Громадська підтримка надання ПДЧ Україні” стартував 16 березня ц. р. в рамках роботи “Євро-Атлантичного Університету”. Захід ініціював Олег Рибачук, голова наглядової ради “Фундації Суспільність”, та був організований за партнерства Міжнародного Фонду “Відродження”.

Протягом 16-20 березня група найвідоміших українських експертів, які тривалий час спеціалізуються на питаннях європейської та євроатлантичної інтеграції, у Берліні та Парижі зустрінуться з найповажнішими аналітичними центрами, експертами, лідерами громадської думки, представниками влади та журналістами, проведуть низку круглих столів, публічних дискусій та інтерв’ю. Загалом проект направлений на підтримку європейської та євроатлантичної інтеграції України.

Серед завдань проекту: підтримка євроатлантичних прагнень України; поглиблення партнерства українських та європейських громадських організацій, що займаються проблематикою європейської інтеграції; розширення міжнародного діалогу щодо перспектив європейської та євроатлантичної інтеграції України. Зокрема активізація дискусії з німецькими та французькими політиками, аналітичними центрами, політика держав яких нині для України є дуже важливою; привернення уваги українських та міжнародних ЗМІ щодо стану та перспектив європейської та євроатлантичної інтеграції України.

З додаткових питань, будь-ласка, звертайтеся за телефоном: +380503855513 (Світлана Заліщук)

Дарина Наконечна, координатор проектів Європейської програми
тел: +380 (44) 461 9500 | факс: +380 (44) 486 0166
eлектронна пошта: nakonechna@irf.kiev.ua
офіс: м.Київ, Бехтерівський пров. 13а к. 5

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: