Необґрунтоване підвищення комунальних тарифів у Миколаєві оскаржили в суді

ГО “Фонд розвитку міста Миколаєва” подала скаргу міському прокурору й адміністративний позов до Центрального районного суду Миколаєва з приводу підвищення міською владою тарифів на послуги з утримання будинків і прибудинкових територій, вивезення твердих побутових відходів

ГО “Фонд розвитку міста Миколаєва” подала скаргу міському прокурору й адміністративний позов до Центрального районного суду Миколаєва з приводу підвищення міською владою тарифів на послуги з утримання будинків і прибудинкових територій, вивезення твердих побутових відходів. Діяльність громадської організації підтримує програмна ініціатива “Демократична практика” Міжнародного фонду “Відродження”.

17 квітня виконком ухвалив рішення №343 та №344, якими було підвищено квартплату й тариф на вивезення та захоронення сміття. Фонд розвитку міста Миколаєва й активісти вважають, що ці рішення порушують право мешканців на якісне одержання послуг, визначене Конституцією. Крім того, прийняті документи суперечать закону “Про житлово-комунальні послуги” та низці нормативно-правових актів виконавчої влади. Зокрема, законодавство вимагає запровадити побудинковий тариф, щоб кожен споживач оплачував свої послуги, а не послуги, надані сусідньому будинку, і міг домогтися перерахунку за ненадані чи неякісні послуги. Крім того, міськвиконком не отримав висновків держоргану про економічну обґрунтованість тарифів, а споживачів вчасно не попередили про майбутні зміни, як того вимагає законодавство.

Фонд звернувся до міської прокуратури зі скаргою на рішення міськвиконкому. Також подано адміністративний позов до Центрального районного суду Миколаєва. Перше його засідання відбудеться 20 червня.

Контакти:
ГО “Фонд розвитку міста Миколаєва”
(0512) 47 34 79
frgn@ukrpost.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: