Ненадання публічної інформації на Прикарпатті залишається безкарним

Експерти стверджують, що прокурори Івано-Франківської області не накладають санкцій на місцеві ради, що не дають громадськості доступу до публічної інформації

Районні прокурори Івано-Франківської області не накладають санкцій на місцеві ради, що не дають громадськості доступу до публічної інформації. Про це свідчать результати моніторингу, який здійснила Станіславська правозахисна група в межах проекту “Реалізація права на доступ до інформації про управління та розпорядження землею територіальних громад в Івано-Франківській області” за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Станіславська правозахисна група подала 10 скарг до районних прокуратур Івано-Франківської області (Городенківської, Надвірнянської, Рожнятівської, Тисменицької, Косівської, Коломийської, Рогатинської, Галицької, Яремчанської та Богородчанської) щодо ненадання публічної інформації на запит, несвоєчасне надання інформації та відмову задовольнити запит на інформацію. До скарг було додано письмові докази, які обґрунтовують їх подання (поштові конверти, повідомлення про вручення поштового відправлення, довідки з відділень поштового зв’язку).

Лише 4 прокурори (Рожнятівського, Галицького, Косівського та Тисменицького районів) задовільнили скарги, внаслідок чого розпорядників інформації притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.212-3 Кодексу про адміністративні правопорушення за порушення права на інформацію. Решта прокурорів надали лише формальні відписки, які свідчать про те, що скарги розглянуто не в повному обсязі, неналежним чином проведено перевірки, не взято до уваги доказів (про направлення запиту розпоряднику й отримання відповіді).

Прокурори переважно посилалися на те, що розпорядник відповідь надіслав, запит на інформацію не було направлено, розпорядник запиту не отримував, на час перевірки розпорядник інформації усунув порушення, скаргу направлено для розгляду розпоряднику інформації.

На необґрунтовані прокурорські відповіді юристи організації подали скарги прокурору Івано-Франківської області.

Станіславська правозахисна група
(0342) 731 331
spgrup@ukr.net

***

Програма “Верховенство права” підтримує організації громадянського суспільства, діяльність яких спрямовано на захист прав людини й основоположних свобод, а також сприяє підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: