Ненадання інформації Адміністрацією Президента й Апаратом Верховної Ради оскаржили в суді

Фонд захисту права на доступ до інформації підтримав дві судові справи

Фонд захисту права на доступ до інформації підтримав дві судові справи Інформаційного агентства “Українські Новини” – проти Адміністрації Президента й Апарату Верховної Ради. Діяльність Фонду координує Інститут Медіа Права за підтримки програмної ініціативи “Права людини та правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження”.

Інформаційне агентство подало серію запитів до Адміністрації Президента з проханням надати скановані копії декларацій про доходи за 2013 рік посадовців Адміністрації, зокрема виконувача обов’язків Президента України Олександра Турчинова, в.о. глави Адміністрації, народного депутата Сергія Пашинського, в.о. його заступника, депутата Андрія Сенченка та радника Президента Івана Курулька. Відповідний запит Адміністрація Президента перенаправила до Апарату Верховної Ради, оскільки вказані особи, крім Івана Курулька, є народними депутатами. Апарат Верховної Ради відмовив у наданні декларацій, зазначивши, що така інформація не може бути надана без згоди Сергія Пашинського й Андрія Сенченка. Щодо декларації Олександра Турчинова у відповіді було зазначено, що її було розміщено на персональній сторінці Голови Верховної Ради на офіційному порталі парламенту. Відмова в наданні інформації Апаратом Верховної Ради є предметом оскарження у першій справі.

Друга справа стосується відмови Адміністрації Президента надати копії декларацій державних службовців – радників Президента Івана Курулька, Юрія Луценка, Ігоря Смєшка та керівника Міжвідомчої робочої групи з питань антикорупційного законодавства Олени Тищенко. Відмову Адміністрація Президента обґрунтувала тим, що зазначені службовці за посадами, які вони займають, не належать до переліку осіб, чиї декларації підлягають оприлюдненню, а тому їх може бути надано винятково за особистою згодою службовців.

Контакти:
Інститут Медіа Права
(044) 496 05 80
info@medialaw.kiev.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: