Ненадання доступу до генплану Винників оскаржили в суді

ГО “Ресурсний центр для ОСББ” подала позов до Личаківського районного суду Львова з приводу приховування генплану міста Винники від громадян

ГО “Ресурсний центр для ОСББ” подала позов до Личаківського районного суду Львова з приводу приховування генплану міста Винники від громадян. Моніторинг доступності генпланів координує ГО “Східноукраїнський центр громадських ініціатив” за підтримки Програми розвитку ООН в Україні, Міністерства закордонних справ Данії та програмної ініціативи “Права людини та правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження”.

Причиною звернення до суду стала відмова Винниківської міської ради надати активістам копії текстової та графічної частин генплану міста. У міськраді пояснили, що основний містобудівний документ перебуває на коригуванні, і запропонували приїхати до приміщення міськради, де генплан начебто має бути доступний для зацікавлених.

Громадські активісти вважають, що ця відповідь суперечить законодавству.

“Місто Винники перебуває в Личаківському районі Львова. Фактично це 10 км від Львова. Для інвесторів таке місто є привабливим і цікавим. Тут дуже гарно збережено природу, навколо зелені ліси, багато вільної для забудови та створення ОСББ території. Запропонований Винниківською міською радою механізм ознайомлення з генпланом створює надмірні перешкоди в доступі до документу. Згідно з законом, генплан має бути доступним на сайті міськради, а його копію мають надавати за запитом. Натомість нам пропонують зі Львова їхати у Винники”, – зазначає представник Ресурсного центру для ОСББ Михайло Васюта.

“Крім того, закон не передбачає відмови в доступі до генплану з тієї причини, що до нього вносять корективи. Практика показує, що внесення правок і їх затвердження може тривати роками. І що, весь цей час генплан буде недоступний? До нашої організації звертаються як представники громадськості, так і приватні інвестори. Саме тому ми вирішили домагатися дотримання міською радою норм закону та подали позов до суду”, – сказав активіст.

Контакти:
Східноукраїнський центр громадських ініціатив
(0642) 49 13 74
zahyst@gmail.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: