Недоступність знеболення для невиліковно хворих є порушенням прав людини

14 листопада в Харкові відбулася презентація звіту правозахисних організацій про дотримання прав паліативних пацієнтів в Україні

14 листопада в Харкові відбулася презентація звіту правозахисних організацій про дотримання прав паліативних пацієнтів в Україні. Захід пройшов у межах кампанії “StopБіль” за підтримки програми “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”.

Свідчення невиліковно хворих правозахисники та громадські активісти збирали протягом 2009-2012 років у Харкові, Сімферополі та Рівному. Жодного з пацієнтів сьогодні вже немає в живих. Проте їхні історії є доказом актуальності проблеми доступу до знеболення й паліативної допомоги в Україні.

За словами експертів, опіоїдні анальгетики, що належать до числа контрольованих наркотичних препаратів, є життєво необхідними лікарськими засобами для 428 000 пацієнтів в Україні, які страждають на невиліковні захворювання. Надмірний контроль за їх обігом і використанням змушує пацієнтів невиправдано страждати від сильного болю та принизливого для людської гідності поводження. Активісти наголошують: допоки ситуації не буде визнано на державному рівні й вона не зазнає змін, на ці випробування будуть приречені самі невиліковно хворі та їхні родини.

Фахівці констатують, що в Україні немає розвинутої системи паліативної допомоги, що відповідає світовим стандартам, і це призводить до порушення основних прав людини. Виправити цю ситуацію намагаються громадські активісти, правозахисники та лікарі, які не погоджуються спостерігати за щоденними стражданнями пацієнтів і їхніх родин. У кожній із трьох областей проведення дослідження, реальні звернення пацієнтів і родин уже дозволили змінити ситуацію з доступом до знеболення та наданням паліативної допомоги.

Контакти:
“Громадське здоров’я”
Надія Колесникова
067 661 80 30
kolesnykova@irf.ua

***

Мета програми “Громадське здоров’я” – сприяти розвитку спроможності громадянського суспільства для формування ефективної системи охорони здоров’я, яка базується на принципах прав людини та доказової медицини.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: