НАЗК та StateWatch дослідили проблеми та корупційні ризики забезпечення житлом військовослужбовців ЗСУ 

Експерти Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) спільно з аналітичним центром StateWatch та за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» дослідили проблеми забезпечення житлом військовослужбовців ЗСУ та виявили десять найбільш поширених корупційних ризиків.

Попри значні бюджети, які держава виділяє на закупівлю й будівництво нового житла для військовослужбовців Збройних Сил України, квартирне питання досі не вирішене для більшості сімей наших оборонців.

За останні 5 років на будівництво нових квартир і забезпечення житлом військовослужбовців виділено понад 4 млрд гривень. У квартирній черзі станом на 2021 рік перебувало 46 тис. осіб. Навіть з врахуванням її скорочення на 1,1 тис. позицій, забезпечити квартирами всіх військовослужбовців вийде приблизно через 209 років.

Пришвидшити цей процес може зменшення корупційних ризиків, які закладені в недосконалому законодавстві, та контроль використання бюджетних коштів.

«НАЗК разом із партнерами дослідили, які корупційні ризики виникають під час забезпечення житлом ЗСУ. Ми запропонували Уряду та Міністерству оборони, як вирішити ці проблеми та використовувати кошти на будівництво житла ефективно для якомога більшої кількості сімей наших захисників і захисниць. Корупція не може існувати там, де стільки героїв. Наше завдання зробити все, щоб наші оборонці отримали новий дім і вдячність від своєї держави», — зазначив Голова НАЗК Олександр Новіков.

З дослідженням «Топ-10 корупційних ризиків під час забезпечення житлом військовослужбовців та шляхи їх подолання» можна ознайомитись тут:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: