Найцікавіші сучасні твори отримали відзнаки “Коронації слова”

 У Києві відбулася XII церемонія нагородження переможців Міжнародного конкурсу “Коронація слова”

31 травня в Києві відбулася XII церемонія нагородження переможців Міжнародного літературного конкурсу “Коронація слова”. Конкурс підтримує Міжнародний фонд “Відродження”.

Церемонія зібрала понад 1000 шанувальників сучасної української літератури. Авторам із різних регіонів загалом вручили 59 відзнак у номінаціях “Романи”, “П’єси”, “Кіносценарії”, “Пісенна лірика”, “Твори для дітей”. Також літераторів нагородили спеціальними відзнаками за найкращий твір на тему мандрів, історико-патріотичний роман, ексклюзивний жіночий твір та еротичний твір. Цього року на конкурс надійшло близько 6000 творів.

Преміальний фонд конкурсу становив 150 тис. грн.

Першу премію “Коронації слова” здобув роман “Вві сні і наяву, або Дівчинка на кулі” Ольги Слоньовської з Івано-Франківська. Друга премія дісталася роману “Необдумана Міловиця” Зінаїди Луценко (селище Цибулів Черкаської області), третя – роману “Гра в паралельне читання” Міли Іванцової (Київ).

Відомий письменник Андрій Кокотюха став рекордсменом конкурсу, отримавши 11-ту нагороду “Коронації слова” (цього разу за найкращий історико-патріотичний твір).

Під час церемонії фінансовий директор Міжнародного фонду “Відродження” Наталія Саннікова зауважила: “Коронація слова” – унікальний конкурс. Завдяки тому, що всі твори подаються під псевдонімами та їх оцінює досить велика кількість експертів, це дає можливість неупереджено визначити справді найкращих. Плюс сама атмосфера церемонії нагородження – урочиста, вишукана, яскрава. Усе це надихає на творчість і зміцнює віру літераторів у свої власні сили”. Вона також нагадала, що фонд підтримав видання 660 книг іноземних авторів у перекладі українською.

Зі свого боку, засновники конкурсу Юрій і Тетяна Логуші заявили, що започатковують нову літературну премію –“Золоті письменники України”. Її мета – відзначити українських літераторів, книжки яких найкраще продаються. Премію отримуватимуть письменники, що видаються накладом понад 100 тисяч примірників.

“У нас уже є один “золотий” автор – це Люко Дашвар. Вона видається накладом до 300 тисяч, і це є український бестселер. Братимуться до уваги навіть переклади, тобто це можуть бути автори, що перекладаються, але мають наклад понад 100 тисяч”, – розповіла Тетяна Логуш. Нагородження “золотих” авторів відбудеться вже в жовтні.

Міжнародний фонд “Відродження”
Станіслав Лячинський
(044) 486 24 74
pr@irf.ua

***

Місія Міжнародного фонду “Відродження” – фінансово й організаційно сприяти становленню відкритого, демократичного суспільства в Україні шляхом підтримки значущих для його розвитку громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: