Навчальна програма для агентів ProZorro

Міністерство економічного розвитку і торгівлі та ДП “Зовнішторгвидав України” за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Transparency International Україна розпочали навчальну програму по закупівлях у форматі “Тренінг для Тренерів” (Training of Trainers, ТoТ). Протягом дводенного інтенсиву 16 громадських активістів, які були відібрані з понад 150 претендентів, отримують теоретичні знання та практичні навички, необхідні для організації базових навчальних семінарів ProZorro в регіонах.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі та ДП “Зовнішторгвидав України” за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Transparency International Україна розпочали навчальну програму по закупівлях у форматі “Тренінг для Тренерів” (Training of Trainers, ТoТ). Протягом дводенного інтенсиву 16 громадських активістів, які були відібрані з понад 150 претендентів,  отримують теоретичні знання та практичні навички, необхідні для організації базових навчальних семінарів ProZorro в регіонах.

Програма навчання у форматі ТоТ була розроблена в рамках підготовки до другого, фінального етапу повного переходу на електронні закупівлі, що відбувається відповідно до Закону України “Про публічні закупівлі”. З 1 квітня використання електронної системи публічних закупівель ProZorro стало обов’язковим для центральних органів влади і великих держкомпаній-монополістів. А з 1 серпня перевести свої закупівлі в електронний формат доведеться місцевим органам влади, комунальним підприємствам тощо. Саме для них і будуть працювати Агенти ProZorro, підготовлені в рамках програми ТоТ.

Система ProZorro працювала в пілотному режимі з лютого 2015 року до квітня 2016 року. За цей час велика кількість замовників, в тому числі регіональних, добровільно приєдналися до неї і навчилися нею користуватися. Тим не менш, не всі регіональні замовники знайшли час і бажання навчитися використанню ProZorro. Як результат, з наближенням “другої хвилі” переходу на електронні закупівлі до команди реформи звертаються представники тендерних комітетів з усіх куточків країни з проханнями провести навчальні заходи.

Команда ProZorro намагається максимально задовольнити всі подібні запити, але ресурси для навчання фізично обмежені. “Підготовка тренерів в регіонах – це ще один ефективний інструмент, який допомагає зробити повний перехід на систему ProZorro комфортним для всіх сумлінних державних замовників”, – наголосив Максим Нефьодов, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України.

Про набір тренерів для програми ТоТ було оголошено ще наприкінці квітня. “Будь-хто міг подати заявку на участь, в результаті ми отримали їх близько 150. Перед нами стояв складний вибір: серед претендентів було дуже багато достойних та професійних людей. Та за умовами програми ми  могли запросити на навчання лише 16 учасників. Під час відбору ми оцінювали досвід роботи тренерами та активну громадську позицію аплікантів. Крім того було дуже важливо, щоб середній рівень знань про реформу в публічних закупівлях у всіх учасників був приблизно однаковий”, – розповіла координатор проекту ProZorro Кристина Гуцалова.

“Бути регіональним Агентом ProZorro – це велика відповідальність”, – зазначив директор Департаменту регулювання державних закупівель Мінекономрозвитку Олександр Стародубцев. – “В першу чергу, ви повинні розділяти цінності ProZorro і реформи публічних закупівель в цілому. Це відкритість, прозорість, активність і палке бажання змінити країну на краще. Ми зі свого боку підтримаємо вас нашим досвідом, знаннями, навичками”, – сказав він.

Навчання тренерів відбувається на базі державного підприємства “Зовнішторгвидав України”, яке підпорядковано Мінекономрозвитку. “Ми створили власний навчальний центр, в якому майже щодня проводяться семінари і тренінги щодо використання ProZorro. І запуск програми ТоТ – це логічний крок у побудові системи навчання,” – розповів директор ДП “Зовнішторгвидав України” Олександр Наход.

Завдання Transparency International – забезпечувати підтримку реформи публічних закупівель і залучати активістів до роботи в електронній системі, підкреслив старший аналітик Transparency International Україна Віктор Нестуля. «Проект ТоТ – це частина системного навчання активістів, які допоможуть створити центри експертизи ProZorro в регіонах», – додав він.

Зважаючи на великий інтерес до програми ТоТ, команда ProZorro планує невдовзі провести ще один аналогічний тренінг, про що буде повідомлено додатково.

Нагадуємо, що з метою забезпечення комфортного переводу замовників на роботу в електронній системі закупівель, команда ProZorro створила низку інформаційних інструментів. Навчальний відділ підприємства  «Зовнішторгвидав України» тільки протягом березня провів 12 спеціалізованих навчальних заходів, в яких взяли участь більше 800 представників замовників. Загалом протягом 2015-16 рр силами Мінекономрозвитку, “Зовнішторгвидаву” та команди  ProZorro вже проведено більше 150 різноманітних навчальних заходів у всіх регіонах України.

Крім того, для дистанційного ознайомлення з новими нормами Закону було створено інформаційно-навчальний ресурс Infobox, на якому, окрім бази нормативних документів, розміщено низку навчальних статей та онлайн-курс для початківців по роботі в системі електронних закупівель. А в травні розпочався перший в Україні безкоштовний он-лайн курс Публічні Закупівлі на платформі Prometheus.

У понеділок26 липня,  Остапенко Світлана проведе в м. Одеса навчання для представників замовників по Закону “Про публічні закупівлі” та використанню системи ProZorro.

Навчання відбудеться 26 липня о 14-00.
Місце проведення:м. Одеса, пр. Шевченка, 4.
Участь у навчанні безкоштовна!
Реєстрація ЗМІ: Остапенко Світлана, ser55528517@yandex.ru, 066 3689991

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: