Навчальна поїздка експертів програми “Верховенство права” МФВ до Нідерландів

12-16 березня 2006р. відбулась навчальна поїздка експертів програми "Верховенство права" Міжнародного фонду "Відродження" до Нідерландів. Мета поїздки полягала у вивченні системи безоплатної правової допомоги Нідерландів. До складу групи увійшли представники Міністерства юстиції України, Міністерства праці та соціальної політики, адвокатури та громадських організацій. Робочі зустрічі були організовані на запрошення Ради з безоплатної правової допомоги Королівства Нідерланди, Міжнародним фондом "Відродження" з метою ознайомлення з моделлю управління системою безоплатної правової допомоги в Нідерландах та сприяння реформуванню відповідної системи в Україні. Експерти взяли участь у зустрічі, організованій Радою з безоплатної правової допомоги Королівства Нідерланди, під час якої обговорювались місце і роль спеціально уповноваженого органу держави в системі безоплатної правової допомоги, його взаємовідносини з Урядом та Парламентом. Також відбулась зустріч з представниками Міністерства юстиції в Гаазі, на якій обговорювались питання формування бюджету системи безоплатної правової допомоги. 14 березня відбулася зустріч з представниками юридичної фірми "Bos en Lommer", на якій обговорили роль адвокатури в системі надання безоплатної правової допомоги та засоби забезпечення якості допомоги, яка надається. Також відбулась зустріч в Legal Aid Counter, під час якої обговорювались питання менеджменту, підбору персоналу, визначення доступності безоплатної правової допомоги для громадян. Експерти підводячи підсумки проведених  зустрічей, визначили напрямки можливої імплементації позитивного досвіду Нідерландів спочатку в Концепцію формування системи безоплатної правової допомоги в Україні, а згодом і в українське законодавство щодо безоплатної правової допомоги.

12-16 березня 2006р. відбулась навчальна поїздка експертів програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження” до Нідерландів.

Мета поїздки полягала у вивченні системи безоплатної правової допомоги Нідерландів. До складу групи увійшли представники Міністерства юстиції України, Міністерства праці та соціальної політики, адвокатури та громадських організацій.

Робочі зустрічі були організовані на запрошення Ради з безоплатної правової допомоги Королівства Нідерланди, Міжнародним фондом “Відродження” з метою ознайомлення з моделлю управління системою безоплатної правової допомоги в Нідерландах та сприяння реформуванню відповідної системи в Україні.

Експерти взяли участь у зустрічі, організованій Радою з безоплатної правової допомоги Королівства Нідерланди, під час якої обговорювались місце і роль спеціально уповноваженого органу держави в системі безоплатної правової допомоги, його взаємовідносини з Урядом та Парламентом. Також відбулась зустріч з представниками Міністерства юстиції в Гаазі, на якій обговорювались питання формування бюджету системи безоплатної правової допомоги.

14 березня відбулася зустріч з представниками юридичної фірми “Bos en Lommer”, на якій обговорили роль адвокатури в системі надання безоплатної правової допомоги та засоби забезпечення якості допомоги, яка надається. Також відбулась зустріч в Legal Aid Counter, під час якої обговорювались питання менеджменту, підбору персоналу, визначення доступності безоплатної правової допомоги для громадян.

Експерти підводячи підсумки проведених  зустрічей, визначили напрямки можливої імплементації позитивного досвіду Нідерландів спочатку в Концепцію формування системи безоплатної правової допомоги в Україні, а згодом і в українське законодавство щодо безоплатної правової допомоги.

Василина Яворська, менеджер програми “Верховенство права”
тел: +380 (44) 482 03 63 | факс: +380 (44) 486 76 29
eлектронна пошта: yavorska@irf.kiev.ua
офіс: м. Київ, вул. Артема, 44, кім. 1

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: