Науковці з кількох регіонів обговорили розвиток Європи в ХХІ столітті

У Чернігові за участю п’яти регіонів України відбулася відеоконференція “Європа та європейці в ХХІ столітті”, присвячена відзначенню Дня Європи в Україні

18 травня в Чернігові відбулася відеоконференція “Європа та європейці в ХХІ столітті”, присвячена відзначенню Дня Європи в Україні. Захід організував Чернігівський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації з ініціативи Сіверського інституту регіональних досліджень і Мережі центрів європейської інформації за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

Під час відеоконференції відбулося обговорення тематичних блоків “Європа в ХХІ столітті: виклики та загрози”, “Європейці та європейська ідентичність. Чи можлива єдність націй і культур у ХХІ столітті?”, “Україна та Європа: завдання, які стоять перед Україною на шляху до ЄС”. В обговоренні брали участь науковці й історики Чернігівщини, Івано-Франківщини, Тернопільщини та Донеччини.

Дискусія розгорнулася щодо проблем європейської безпеки, а також щодо викликів, пов’язаних із інноваційним розвитком, належним врядуванням і старінням населення Європи. Доповідачі звернули увагу й на загрози, з якими зіткнулися та зіткнуться європейці у ХХІ столітті: боротьба за корисні копалини, загроза ізоляції окремих країн, економічні проблеми.

Відео з заходу можна переглянути тут.

Контакти: Сіверський інститут регіональних досліджень, Анна Ребенок, (0462) 676 052, siverian@gmail.com

***

Мета Європейської програми – сприяти європейській інтеграції України шляхом фінансової й експертної підтримки громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: