Національний центр підтримки електронного урядування

27 квітня 2010 року в Києві у приміщенні Головпоштампу за адресою вул. Хрещатик, 22  урочисто відкрився Національний центр підтримки електронного урядування.

Національний центр підтримки електронного урядування (Центр) створено в рамках підписаного Меморандуму між Державним комітетом інформатизації України і Міжнародним фондом “Відродження” та на виконання Розпорядження Кабінету Міністрів України від 1 березня 2010 року №360-р “Питання реалізації пілотного проекту впровадження технологій електронного урядування”, основним завданням якого є “утворення за сприяння Міжнародного фонду “Відродження” на базі Державного підприємства “Державний центр інформаційних ресурсів” національного центру підтримки електронного урядування”.

Метою створення Центру є забезпечення координаційно-організаційної, дослідницько-експертної, технологічної, навчально-методичної, консультативної, просвітницької підтримки органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, бізнесу, громадських організацій і громадянам із впровадження та застосування технологій електронного урядування.

 

Основні напрямки роботи Центру:

 • популяризація серед громадськості електронного урядування та електронної демократії, як ключового елементу демократичного розвитку країни, та підвищення якості життя кожної людини;
 • координація й сприяння діяльності регіональних центрів електронного урядування;
 • підготовка типових методик, регламентів та рекомендацій щодо впровадження елементів електронного урядування;
 • розробка та впровадження типових рішень та пілотних проектів електронного урядування на державному, регіональному рівнях;
 • експертно-наукова діяльність з метою вироблення політики розвитку інформаційного суспільства України;
 • проведення науково-практичних конференцій і семінарів з питань впровадження технологій електронного урядування;
 • збір та аналіз статистичних даних у сфері електронного урядування та електронної демократії;
 • сприяння впровадженню системи дистанційного навчання з технологій електронного урядування для державних службовців, представників недержавних громадських організацій.

 

За словами Міністра Кабінету Міністрів України Анатолія Толстоухова, “відкриття Центру – це шлях в інформаційний простір, демонстрація того, що особистість, держава, громадянське суспільство, демократія і управління в країні мають стати якісно іншими. «Це безальтернативна політика з точки зору проведення реформ, зокрема реформ системи державного управління, модернізації суспільства, побудови відносин з громадянським суспільством, бізнесом». Міністр повідомив, що найближчим часом на засіданні Урядового комітету з питань реформ будуть визначені конкретні заходи щодо реалізації проекту впровадження технологій електронного урядування”.

Як підкреслив Виконавчий директор Міжнародного фонду “Відродження” Євген Бистрицький, “Електронна демократія – це передвісник того, що в Україні мусить налагоджуватися діалог між громадськістю та владою, а також всередині самої влади. Центр має розвивати цей діалог, технології електронного урядування, впроваджувати стандарти. Створення Центру – надзвичайно важливий крок у становленні електронної демократії”.

“Сьогоднішня подія наближає нас до того, що очолювати процес створення електронного урядування в Україні буде керівництво Уряду, а може й Президент. Це надзвичайно важливо,” – наголосив Тимофій Мотренко, начальник Головного управління державної служби України.

В.о. Голови Державного комітету інформатизації України Андрій Семенченко повідомив, що “одне з основних завдань Центру – надання якісних послуг громадянам. І саме задля забезпечення цього завдання створено цей Центр”.

Тетяна Попова, Голова Громадської ради при Державному комітеті інформатизації України та Голова Правління “Інтернет Асоціації України” підкреслила, що відкриття Центру стало можливим завдяки плідній багаторічній співпраці із Міжнародним фондом “Відродження” та завдяки спільній діяльності громадських об’єднань із утвореним у 2008 році Державним комітетом інформатизації України. “Відкриття Центру – це знакова подія для України”.

“Електронне урядування – це трикутник. Трикутник – це влада, державні органи, громадськість і бізнес. І тому надзвичайно важливо, щоб у подальшій своїй діяльності створений Центр спирався на бізнес та громадські організації,” – сказала Інна Малюкова, Голова Правління ГО “Центр ініціатив у електронному урядуванні”.

Пряму інтернет-трансляцію церемонії відкриття забезпечила компанія “Адамант”.

Організатори офіційної церемонії відкриття: Міжнародний фонд “Відродження”, Державний комітет інформатизації України, УДППЗ “Укрпошта” та ДП “Держінформресурс”.

Технічна підтримка заходу: ТОВ “Інформаційно-аналітична фірма “ЕКСОР””, корпорація “СІТРОНІКС Інформаційні технології”.

Національним центром підтримки електронного урядування підготовлено брошуру “Досвід впровадження е-демократії та е-урядування в Україні”, яка є першою спробою узагальнення етапів становлення електронного урядування в Україні.

Партнери Національного центру підтримки електронного урядування:

 • Міжнародний фонд “Відродження” – ідея та ініціатива;
 • Державний комітет інформатизації України;
 • Головне управління державної служби України;
 • Українське Державне підприємство поштового зв’язку Укрпошта;
 • Корпорація “СІТРОНІКС Інформаційні Технології”;
 • Група компаній «Адамант»;
 • Компанія «Майкрософт Україна»;
 • Компанія «Pirit System»;
 • Intel Ukraine Microelectronics Ltd;
 • Корпорація “Науковий парк “Київська політехніка”;
 • Інтернет Асоціація України;
 • Регіональний центр розвитку електронного урядування в АР Крим;
 • ГО “Центр ініціатив у електронному урядуванні”
 • Академія електронного урядування (Таллінн, Естонія) – міжнародний партнер.

Контактна особа: Олеся Архипська, директор з інформаційно-комунікаційної діяльності МФВ, керівник напряму “Електронне урядування. Електронна демократія”, тел.: 044 461 97 09, електронна пошта: arkhypska@irf.kiev.ua

Детальніше про діяльність Міжнародного фонду “Відродження” за напрямком електронного урядування читайте тут.

ЗМІ та Інтернет про відкриття Національного центру підтримки електронного урядування

Урядовий портал

Урядовий кур’єр

Українське національне інформаційне агентство (Укрінформ)

Інформаційне агентство “Інтермедіа Консалтинг”

Офіційний веб-сайт Головдержслужби України

Державний комітет інформатизації України

Державний департамент з питань зв’язку та інформатизації

Портал “Громадський простір”

Майдан

Fin.org.ua

Майдан

Успішна Україна

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: