Національна стратегія України щодо наркотиків базуватиметься на принципі людиноцентризму

В Одесі відбулося громадське обговорення проекту Національної стратегії України щодо наркотиків (на період до 2020 року)

10 квітня в Одесі відбулося громадське обговорення проекту Національної стратегії України щодо наркотиків (на період до 2020 року). Захід провели Державна служба з контролю за наркотиками й Український інститут досліджень політики щодо громадського здоров’я за підтримки програми “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”.

За словами експертів, в основу нової наркополітики має бути закладено принцип людиноцентризму, який передбачатиме, що наркозалежна особа – це людина, яка потребує допомоги суспільства. Також фахівці наголосили на необхідності досягти балансу між контролем за поширенням наркотиків і доступом нарковмісних препаратів для тяжкохворих.

Радник голови Державної служби з контролю за наркотиками Володимир Ященко закликає сприяти зменшенню попиту на наркотики, а не тільки боротися з їх збутом. Він запропонував також декриміналізувати деякі статті Кримінального кодексу, які передбачають відповідальність за зберігання наркотиків у кількості так званої добової дози.

Україна – це єдина держава в Європі, що не має національної стратегії щодо наркотиків.

Аналогічні обговорення відбудуться в Харкові та Львові. 21-23 травня документ буде представлено на міжнародній конференції в Києві.

Український інститут досліджень політики щодо громадського здоров’я
(044) 278 31 32
uiphp@uiphp.org.ua

***

Мета програми “Громадське здоров’я” – сприяти розвитку спроможності громадянського суспільства для формування ефективної системи охорони здоров’я, яка базується на принципах прав людини та доказової медицини.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: