Національна асоціація адвокатів України приєдналась до надання послуг Pro Bono

Юридична допомога Pro Bono - це фахова юридична послуга, яка забезпечує право на правосуддя для вразливої частини населення та яку адвокат надає на волонтерських засадах.

Відтепер громадяни зможуть отримати Pro Bono юридичну допомогу від адвокатів з Єдиного реєстру адвокатів України. Чому це важливо? Доступ до правосуддя – це одне з основоположних прав людини. Але оплатити послуги адвоката може далеко не кожен – за різними дослідженнями, в Україні за межею бідності перебуває більшість населення країни. Юридична допомога Pro Bono – це фахова юридична послуга, яка забезпечує право на правосуддя для вразливої частини населення та яку адвокат надає на волонтерських засадах. Вона не замінює, а доповонює зусилля держави з побудови системи безоплатної правової допомоги.

Раніше послугу Pro Bono можливо було отримати від адвокатів, які самостійно зареєструвались на онлайн платформі Простір Pro Bono. Та відтепер безоплатна юридична допомога стає ще доступнішою для українців. Адже Національна асоціація адвокатів України спільно з Простором Pro Bono створила можливість для кожного соціально відповідального адвоката пропонувати свої послуги Pro Bono через сайт Єдиного реєстру адвокатів України. 

Простір Pro Bono – це так званий «фільтр» між заявниками і адвокатами та юридичними компаніями. Важливий критерій, за яким справа може пройти цей фільтр – це соціальна значущість цієї справи. Важливо, щоб справа стосувалася не лише заявника, а спільноти, яку людина представляє. Дуже бажаними є справи від громадського сектору – громадських організацій, рухів, ініціатив.

Кнопка «Pro Bono» – нововведена функція на сайті Єдиного реєстру адвокатів України, яка допоможе налагодити співпрацю між Простором Pro Bono та адвокатами Національної асоціації адвокатів України.

Як це працює:

  1. Громадяни звертаються зі запитом на отримання безоплатної правової допомоги до Простору Pro Bono (http://pro-bono.in.ua  – потрібно натиснути кнопку «отримати правову допомогу»).
  2. Адвокат, який бажає надавати юридичну допомогу Pro Bono, у своєму профілі в Єдиному реєстрі адвокатів України матиме спеціальну кнопку «Pro Bono».
  3. Натиснувши цю кнопку в своєму профілі, адвокат отримуватимете повідомлення про нові справи, за якими потребується правова допомога на умовах Pro Bono.
  4. Адвокат зможе взяти обрану справу в роботу та повідомити про її результати згідно з умов, вказаних тут: https://goo.gl/Fgdy5R.

За підтримки Міжнародного фонду «Відродження» декільки років тому Українська фундація правової допомоги створила «Біржу Pro Bono».Вона започаткувала практику залучення юридичного бізнесу та окремих адвокатів до волонтерської правової підтримки громадських ініціатив.

З того часу надання правової допомоги на умовах Pro Bono розвинулось, а тепер  поширилось на всю адвокатську спільноту Україні. Це створює додаткові можливості соціальної відповідальності адвокатів, яка вже є усталеною для багатьох адвокатських спільнот європейських країн. 

Детальніше про нові можливості практики Pro Bono та як до неї можуть долучитись адвокати за посиланням: https://goo.gl/Z534KL.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: