НАТО – це не вивчене для України та її населення питання

"НАТО – це не вивчене для України та її населення питання", – вважає сільський голова з Черкащини, який брав участь у семінарі "Національна безпека України і НАТО". 27 – 28 листопада у Черкасах був проведений семінар "Національна безпека України і НАТО" Сіверським інститутом регіональних досліджень" (м.Чернігів) за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".

“НАТО – це не вивчене для України та її населення питання”, – вважає сільський голова з Черкащини, який брав участь у семінарі “Національна безпека України і НАТО”.

27 – 28 листопада у Черкасах був проведений семінар “Національна безпека України і НАТО” Сіверським інститутом регіональних досліджень” (м.Чернігів) за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

Це була вже дванадцята зустріч, організована чернігівцями у різних регіонах України. Цього разу до Черкас приїхали 25 сільських голів з 14 районів області та двоє викладачів. Заняття проходили в місцевому Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування.

На початку семінару ініціатори попросили слухачів висловити свою думку – якою має бути Україна. Абсолютна більшість вважала – позаблоковою, кілька варіантів – європейською незалежною державою, один – членом НАТО. Надалі була традиційна навчальна програма, де розглядалися такі питання: організації безпеки що існують у світі, якою є специфіка Альянсу в цьому контексті, критерії вступу до нього, обсяги прав та обов’язків союзників, механізми взаємодії між ними, напрями та форми співпраці НАТО з ЄС, Україною, а до недавнього часу – Росією. До речі, попередні (до серпня цього року) рішення нашої північно-східної сусідки щодо приєднання до системи кодифікації Організації Північно-Атлантичного договору та підвищення оперативної сумісності сил і засобів Росії та НАТО виявилися справжнім відкриттям для присутніх. Результатом першого дня стали дебати, учасники яких розглянули перспективи подальшого розширення Альянсу.

Надалі слухачі вивчали такий дискусійний документ як ПДЧ (План дій з підготовки до членства) в НАТО. Після ознайомлення з його текстом сільські голови Черкащини вирішили, що це: “план дій, що охоплює політичні та економічні питання, оборонні  та безпеки та інформації, а також правові”, “програма НАТО, що здатна поліпшити економічне та соціальне становище країни, стан оборонної роботи”, “партнерство заради миру”, “програма, що передбачає надання порад”, “план щодо правового, економічного, політичного захисту інтересів членів Альянсу”, “програма майбутніх перетворень”, і навіть “інструмент захисту громадянами Європейського Союзу своїх соціально-економічних, правових інтересів”. Жодного негативного висловлювання не було.

Тож коли настав час підбивати підсумки тренінгу, принаймні частина голів територіальних громад Черкащини заявила про готовність викинути на смітник хибні думки про НАТО, малий обсяг знань, упереджене ставлення до Альянсу, негативні позиції на шляху вступу України до НАТО.

Додаткова інформація:

Бойко В.М.

конт. тел.: (8-0462) 77-43-12

 ***

Громадська організація “Сіверський інститут регіональних досліджень” Поштова адреса: м. Чернігів, пр-т Миру, 43, ЦППК. 14000 Тел.: (+380  462)  67-50-21, 77-43-12 Електронні адреси: E-пошта: siverian@gmail.com http://www.siver.uct.ua

Європейська програма Міжнародного фонду “Відродження” має на меті підвищення якості та ефективності державної політики європейської та євроатлантичної інтеграції України та формування суспільного запиту на європеїзацію України через ініціювання, фінансову, експертну та організаційну підтримку громадських ініціатив задля перетворення України на справді європейську державу. Сайт програми: www.irf.kiev.ua/ua/programs/eui/eu

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: