НАТО слід називатися ОБСЄ

НАТО слід називатися ОБСЄ, або змінити свою назву на будь-яку іншу, оскільки НАТО найчастіше сприймається як негативний бренд – така, досить екстравагантна пропозиція пролунала від учасників семінару-тренінгу "Національна система безпеки України і НАТО", що проходив 3-4 грудня 2007 року на базі Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів при Київській облдержадміністрації. Захід організовано громадською організацією Сіверський інститут регіональних досліджень у партнерстві з Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів. Семінар став першим із серії запланованих в рамках проекту "Залучення депутатів місцевих рад та керівників територіальних громад до навчання з євроатлантичної інтеграції", за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".

НАТО слід називатися ОБСЄ, або змінити свою назву на будь-яку іншу, оскільки НАТО найчастіше сприймається як негативний бренд – така, досить екстравагантна пропозиція пролунала від учасників семінару-тренінгу “Національна система безпеки України і НАТО”, що проходив 3-4 грудня 2007 року на базі Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів при Київській облдержадміністрації. Захід організовано громадською організацією Сіверський інститут регіональних досліджень у партнерстві з Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів. Семінар став першим із серії запланованих в рамках проекту “Залучення депутатів місцевих рад та керівників територіальних громад до навчання з євроатлантичної інтеграції”, за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

Учасники семінару-тренінгу – депутати місцевих рад у кількості 25 осіб мали змогу докладно ознайомитися з такими організаціями як ОБСЄ, ООН, ЄС, НАТО та за допомогою командної гри “ажурна пилка” накреслити співвідношення цих організацій на світовій арені та напрями їх взаємодії.

Слухачі зазначили, що в молодості у них склався стереотип про НАТО як агресивний військовий блок. І за допомогою семінару вони прагнуть змінити це уявлення.

Проводили тренінг дипломовані тренери, кандидати історичних наук Коряк Володимир Ілліч та Бойко Володимир Миколайович.

Навчання проходило в інтерактивній формі. Використовувалися як міні-лекції з мультимедійними презентаціями та наступним обговоренням, так і SWOT-аналіз, ігрове моделювання, брейн-штормінг, робота в фокус-групах.

За їх допомогою активних методів навчання учасники змогли визначити недоліки та переваги вступу України до Північноатлантичного Альянсу. До негативів, зокрема, віднесли погіршення відносин з Росією, зростання цін на енергоносії та підвищення витрат на армію; як позитиви називались підвищення ефективності оборонного сектора, зміцнення як внутрішніх основ національної безпеки України, так і зовнішніх. Також вступ в НАТО було названо вагомим аргументом вступу до ЄС.

Командна робота сприяла і накресленню пропозицій до Цільового плану Україна-НАТО на 2008 р. Зокрема, депутати місцевих рад запропонували активізацію практичної роботи регіональних та місцевих органів влади та посилення контролю за виконанням пунктів Цільового плану, продовження діяльності щодо адаптації військовослужбовців до цивільного життя, ліквідацію застарілих боєприпасів, наголосили на постійному інформуванні населення щодо діяльності НАТО. Як висновок пролунало, що краще планувати менше, але ефективніше.

При цьому слухачі зазначили, що вони практично не мають змоги ознайомитися з подібного роду документами, оскільки вони в райони майже не надходять. Тому робота в цьому напрямі є досить доречною.

Дмитро Шульга, старший менеджер Європейської програми
тел: +380 (44) 461 9500 | факс: +380 (44) 486 0166
eлектронна пошта: shulga@irf.kiev.ua
офіс: м.Київ, Бехтерівський пров. 13а, к. 5

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: