Наталинська ОТГ на шляху до створення власного Статуту громади

Експерти ГО «Нова Енергія», обговорили з учасниками питання щодо розробки проекту Статуту громади. За словами експерта, із розробленим Статутом у громади буде набагато більше шансів налагодити контакти із інвесторами

25 лютого 2019 року у  с. Наталине Красноградського району Харківської області було надзвичайно активно та конструктивно. Представники з різних «куточків», єдиної громади Харківської області якою керує жінка, змогли обговорити Стратегічне бачення розвитку Наталинської громади та шляхи залученнягромадськості до прийняття рішень щодо особливостей розвитку.

На початку заходу Віталій Филенко, Голова Ради ГО «НОВА Енергія», нагадав, що під час попередніх заходів в громаді вже говорили про особливості діяльності видобувних підприємств, реєстри та бази даних надрокористувачів, «Децентралізацію ренти» і роль цього податку у загальній структурі бюджету громади. Після цього розповів аудиторії про необхідність залучення громадськості до стратегічного планування, адже тільки таким чином органи місцевого самоврядування зможуть бути повністю поінформовані щодо першочергових проблем населення.

Експерти ГО «Нова Енергія», обговорили з учасниками питання щодо розробки проекту Статуту громади. За словами експерта, із розробленим Статутом у громади буде набагато більше шансів налагодити контакти із інвесторами. «Статут – це доказ для інвесторів, що ваша громада є самовизнаною, відповідальною та надійною, а тому знає, як правильно розпоряджатися додатковими надходженнями до бюджету», — наголосив Андрій Шиян.

Аудиторії було презентовано такі інструменти демократії, як електронні петиції та Органи самоорганізації населення. Так, наприклад, впровадження перших допоможе величезній частині населення, що працює вахтовим методом, також брати участь у вирішенні нагальних питань і проблем власної ОТГ.

Під час інтерактивної частини заходу було проведено підготовлену Оленою Агаповою для мешканців Наталинської ОТГ гру «Цілі розвитку очима громадськості», під час якої кожен присутній мав змогу запропонувати будь-які ідеї розвитку громади (вартість до 300 тисяч грн.), впровадження яких, на їх думку, допомогло б підвищити рівень життя населення.

Гра показала, наскільки різними можуть бути потреби та очікування жителів громади та депутатського корпусу.

Родзинкою та кульмінацією заходу стала імітаційна гра «Розподіл ресурсів громади». За умовний бюджетний рік учасникам вдалося «освоїти» за цільовим призначенням лише 7 з 26 «умовних» мільйонів місцевого бюджету. За результатами виконання вправи учасники «наочно» побачили наскільки важливо, у боротьбі за ресурси для розвитку громади, розподіляти повноваження та виступати єдиним потужним фронтом, а не гнатися за задоволенням першочергових власних потреб.

Наприкінці заходу Віолета Павлівна, Голова Наталинської ОТГ, виступила перед аудиторією із мотивуючою промовою і наголосила на тому, що «згуртованість – це сила», саме тому усі мешканці Наталинської ОТГ мають «об’єднатися у міцний кулак» та спільно працювати над вирішенням існуючих проблем.

Захід було організовано ГО «НОВА Енергія» в рамках проекту «Прозоре управління та контроль за коштами, отриманими від видобутку вуглеводнів на місцевому рівні», який реалізується за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: