Народний депутат відкликав судовий позов до журналіста

Народний депутат Юлій Іоффе відкликав судовий позов до журналіста та громадського активіста Олексія Свєтікова

Народний депутат Юлій Іоффе відкликав судовий позов до журналіста та громадського активіста Олексія Свєтікова (на фото). Юридичні консультації журналістові надали медіа-юристи Інституту розвитку регіональної преси в межах Фонду стратегічних судових справ у сфері свободи слова та діяльності ЗМІ за підтримки програми “Засоби масової інформації” Міжнародного фонду “Відродження”.

Сєвєродонецький міський суд закрив провадження у справі через те, що позивач відмовився від позову.

У листопаді минулого року кандидат у народні депутати від Партії регіонів Юлій Іоффе подав до суду на Олексія Свєтікова й хотів отримати 1 млн. грн. моральної шкоди. Юлій Іоффе образився на статтю “И снова мажоритарка”, яку Олексій Свєтіков опублікував у лютому 2012 року в декількох місцевих Інтернет-виданнях і на веб-сайті Комітету виборців України. Журналіст, який також очолює Луганське обласне відділення ВГО “Комітет виборців України”, аналізував шанси на перемогу різних кандидатів на мажоритарних округах Луганщини перед парламентськими виборами 28 жовтня 2012 року. Про Юлія Іоффе Олексій Свєтіков згадував у контексті впливової політичної групи мільярдера Дмитра Фірташа та глави Адміністрації Президента Сергія Льовочкіна. Це й обурило теперішнього народного депутата. За його словами, інформація, поширена без будь-якої перевірки, компрометує його в очах громадян, які мають негативні враження від дій Сергія Льовочкіна та Дмитра Фірташа. Саме тому Юлій Іоффе подав на Олексія Свєтікова заяву до суду про захист честі, гідності, ділової репутації та стягнення моральної шкоди в розмірі 1 млн. грн.

“Позивач мав незначні шанси виграти таку велику суму моральної шкоди, адже статтю було написано у формі аналізу політичної ситуації, і вона не містила недостовірної інформації. Журналіст використовував лише ту інформацію, яка була загальновідомою та неодноразово обговорювалася у ЗМІ, тому пан Свєтіков не повинен був мати доказів того, що Іоффе належить до якоїсь політичної групи. Окрім того, цей матеріал стосувався виборчого процесу, тобто періоду, коли громадяни повинні мати якнайбільше різноманітної інформації про кандидатів, включно з аналітикою та прогнозами”, – сказала медіа-юрист Інституту розвитку регіональної преси Людмила Панкратова.

Контакти:
Інститут розвитку регіональної преси
(044) 279 41 99
info@irrp.org.ua

***

Мета програми “Засоби масової інформації” – забезпечити ефективну комунікацію та доступ до інформації в суспільстві шляхом підтримки відкритих і незалежних, якісних ЗМІ.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: