Наркозалежні звинувачують державні органи у блокуванні доступу до ЗПТ

У Харкові відбувся круглий стіл “Шляхи поліпшення доступу наркозалежних до програми замісної підтримувальної терапії”

Представники державних органів, які регулюють надання замісної підтримувальної терапії (ЗПТ), створюють бюрократичні перешкоди для наркозалежних в отриманні ЗПТ. Про це заявили учасники круглого столу “Шляхи поліпшення доступу наркозалежних до програми замісної підтримувальної терапії”, який відбувся 4 червня в Харкові. Захід провела ГО “Інститут правових досліджень і стратегій” і БФ “Парус” за підтримки програмної ініціативи “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”.

За словами фахівців, програма замісної підтримувальної терапії є життєво важливою для осіб, які більше не бажають приймати “вуличні” наркотики. За два тижні в Харкові померли три наркозалежні, але вони могли б жити, якби почали приймати ліки.

Крім того, під час заходу було зачитано звернення наркозалежних щодо ЗПТ.

“Ми, наркозалежні споживачі ін’єкційних наркотиків, не маємо змоги припинити вживати “вуличні” наркотичні засоби через те, що не можемо стати клієнтами програми ЗПТ. Це відбувається завдяки бюрократичним бар’єрам, які створюють для нас представники державних органів. Ті з нас, кому пощастило не заразитися ВІЛ, гепатитом С, іншими інфекціями, що передаються статевим шляхом, весь час, доки ми не отримуємо ЗПТ, ризикують отримати ці інфекційні хвороби, а вже хворі – передати свої інфекції іншим. Весь час нас можуть притягнути до кримінальної відповідальності тільки через нашу хворобу. Наші близькі люди, рідні не мають змоги спокійно жити весь цей час”, – ідеться у зверненні.

Довідка
У Харківській області, за експертними оцінками, кількість споживачів ін’єкційних наркотиків становить 15 300 осіб. На обліку в наркологічній службі перебувають 1894 споживачі ін’єкційних наркотиків, третина з яких є опійними наркозалежними. Кількість учасників програми ЗПТ станом на 1 травня – 189 осіб.

Контакти:
ГО “Інститут правових досліджень і стратегій”
Андрій Роханський
andrewrakhan@gmail.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: