Напередодні Великодніх свят Міжнародний фонд «Відродження» надає харчову допомогу ромським таборам на Закарпатті

За ініціативи програми «Рома України» та Антикризової гуманітарної програми МФ «Відродження» з 28 березня по 5 квітня 2010 року буде надано допомогу найбіднішим ромським таборам у 4 районах Закарпаття (Ужгородський, Берегівський, Виноградівський та Мукачівський райони).

Метою даного проекту є надання 800 ромським сім’ям з дітьми допомоги у вигляді харчового пакунку, в який входитиме гречка, борошно, цукор, олія, макарони та інше. Розвезення харчів безпосередньо у сім`ї таборів здійснюватиме на волонтерських засадах закарпатський благодійний фонд «Благо». Допомогу отримають сім’ї у таборі Пирогово (м. Ужгород), у с. Холмок (Ужгородський район), с. Жнятино і с. Баркосово (Мукачівський район), у м. Берегово та у с. Вербовець (Виноградівський район).

“Програма “Рома України” щороку проводить акції надання соціальної допомоги ромському населенню Закарпаття. Так, у минулому році ми провели ряд передноворічних заходів для ромських дітей. Зараз ми проводимо акцію допомоги харчовими пакетами найбіднішим таборам Закарпатської області. В рамках нашої стратегії ми і надалі будемо підтримувати подібні проекти. До речі, в цьому році розпочнемо проект побудови санітарніх вузлів і проведення води у ромські табори області», – зазначає Наталя Кияк, менеджер програми “Рома України” Міжнародного фонду “Відродження”.

Для того, щоб хоч якось поліпшити умови життя ромів, програма «Рома України» здійснила оперативну оцінку кількох десятків таборів Закарпатської області і вибрала 6 таких, що потребують допомоги харчами в першу чергу.

В Україні за офіційною статистикою проживає близько 50 тисяч ромів. Однак, ромські громадські організації звітують про чисельність від 150 до 400 тисяч ромів, які проживають у нашій країні. Половина з них мешкає на Закарпатті у компактних поселеннях, таборах, умови проживання в яких не придатні для життя: часто в таборі відсутній доступ до води, обігріву. Не краща ситуація і з харчуванням. Такий стан речей призводить до виникнення та поширення різного роду інфекційних хвороб, інколи й до летальних випадків.

Контактна особа: Елеонора Кулчар, голова благодійного фонду «Благо», 050 151-86-05

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: