Набір учасників до Ромської школи громадської та політичної активності

Щоб стати учасником школи, необхідно заповнити заявку до 1 вересня 2018. Результати відбору будуть відомі не пізніше 3 вересня 2018 року.

Ромських активістів та активісток з Одеської, Миколаївської та Херсонської областей запрошують на Ромську школу громадської та політичної активності – триденний тренінг з питань лідерства, громадської та політичної активності.

Щоб стати учасником школи, необхідно заповнити заявку до 1 вересня 2018. Результати відбору будуть відомі не пізніше 3 вересня 2018 року.

Навчання відбудеться протягом 10 – 12 вересня 2018 року в Одесі. Навчання відбуватиметься у групі з 15 осіб. Участь в навчанні безкоштовна. Всі учасники забезпечуються проживанням та харчуванням під час тренінгу, роздатковими матеріалами, за необхідності відшкодовуються транспортні витрати. 

Навчальний компонент тренінгу включає такі блоки:

 • розвиток лідерства та громадської діяльності в Україні;
 • концепцію прав людини, протидію дискримінації та захист прав вразливих;
 • систему органів влади в Україні, політичні права, реформу децентралізації та особливості об’єднаних територіальних громад, участь громадян у бюджетному процесі, безпеку в громадах;
 • вибори і виборчі процедури, статус виборця та обраної особи, основні порушення на виборах, огляд майбутніх виборчих кампаній;
 • планування та проведення адвокаційних кампаній, зовнішню комунікацію та роботу зі ЗМІ. 

Для максимального занурення в практичний компонент громадської та політичної участі ромів, передбачено низку практикумів:

 • огляд прогресивного міжнародного досвіду політичної участі ромів;
 • протидія «мові ворожнечі» щодо ромської спільноти та особливості захисту прав ромів (на прикладі судових процесів щодо подій в Лощиновці);
 • проблеми впровадження Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року;
 • діяльність громадських радників в Україні;
 • досвід та перспективи впровадження «ромських радників» в громадах.

Кожен навчальний день тренінгу буде завершено невеликими панельними дискусіями за участю запрошених ромських лідерів та експертів в сфері виборів, політичної роботи, діяльності органів влади та медіа:

 • «Ромське лідерство в Україні: проблеми та перспективи»,
 • «Політична участь ромів як противага дискримінації ромської спільноти».

Серед додаткових заходів навчання, передбачено вечірній кіно-показ документальних фільмів з циклу “Ромська мрія”; фокус-групу щодо перспектив політичної участі ромської громади; обговорення подальшого мережування (зокрема, створення Ромського політичного клубу та обрання його координаторів).

За додатковою інформацією звертайтеся: Ігор Бринош, Одеська обласна організація ВГО «Комітет виборців України», +38 048 716-40-18, +38 048 716-46-83, brynosh@gmail.com 

Ромська школа громадської та політичної активності проводиться спільно Одеською обласною організацією Комітету виборців України та Ромським правозахисним центром, за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» (в рамках проекту «Ромський центр політичної участі») та Minority Rights Group Europe (в рамках ініціативи «Партнерство для всіх: розробка стратегій соціально-економічного співробітництва між ромськими громадами та місцевими органами влади в Україні»).

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: