На Закарпатті стартував кіно-тур «Роми, яких ви не знали»

З 2 по 6 жовтня у п’яти населених пунктах Закарпаття відбудеться показ фільму «Сім історій успішних ромських жінок»

З 2 по 6 жовтня у п’яти населених пунктах Закарпаття відбудеться показ фільму «Сім історій успішних ромських жінок» у рамках кіно-туру «Роми, яких ви не знали». Кінопокази будуть супроводжуватися публічними дискусіями за участі представників ромських громад, місцевої влади, громадських активістів, науковців та представників медіа. Фільм вже подивились у Великих Лучках, на черзі Виноградів, Хуст, Мукачево, Ужгород.

Фонд «Відродження» вже тривалий час підтримує громадські ініціативи, які будують в Україні середовище вільне від упереджень та дискримінації щодо ромів, а також розвивають лідерство всередині ромських громад. Фільм «Сім історій успішних ромських жінок» – це персональні історії, що своїм прикладом демонструють як жінки України самостійно долають соціальні проблеми та упередження на шляху до свого професійного успіху. 

«Ці сім історій одночасно є прикладами лідерства для всіх жінок України і для жінок ромської громади зокрема. Окрім того, це унікальний матеріал, який розкриває цікаві аспекти ромської культури як невід’ємної частини української. Впевнені, що цей фільм допоможе розпочату дискусію в поліетнічному Закарпатті та подивитись на життя в різноманітному середовищі як на перевагу з точки зору культурного збагачення та взаємної підтримки», – наголосив менеджер Ромської програмної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження» Сергій Пономарьов

Співавторка та наукова консультантка проекту, ромологиня Наталія Зіневич пояснила: «Ми стартували на Закарпатті, тому що тут найбільша в Україні ромська громада. Наш фільм присвячено 7 жінкам, які мешкають у містах, є громадськими активістками, мають активну громадську позицію. Почути від них ми хотіли секрет успіху, адже загалом для українського суспільства жінки-лідерки ще не є типовим явищем. Наші героїні добре відомі у ромській громаді, але ще недостатньо знані для всіх інших українців. Щоб змінити це, зокрема, і був здійснений наш проект».

Про ідею створення фільму розказав Роман Блажан, режисер «Семи історій успішних ромських жінок України»: «У мене давно жила ідея відзняти фільм про ромів, тому дуже цікаво було співпрацювати з професійним істориком та ромологом. Зйомки тривали майже 4 місяці». 

Організаторами заходів є громадська організація «Платформа для змін «Ре:Дизайн» за підтримки Ромської програмної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження». 

Для додаткових коментарів щодо проектів Ромської програмної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження» можна звернутися до її директорки Ольги Жмурко, надіславши запит на pr@irf.ua.

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: