На Волині розроблять програми підтримки НУО

17 грудня в Луцьку Волинська округа “Пласту” презентувала проект “НДО та влада: спільна робота – вагомий результат”

17 грудня в Луцьку Волинська округа “Пласту” презентувала проект “НДО та влада: спільна робота – вагомий результат”. Проект став одним із переможців першого туру обласного конкурсу адвокаційних ініціатив, який проводить Волинський Інститут Підтримки та розвитку Громадських Ініціатив за сприяння програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

У межах проекту планують створити умови для розвитку громадських організацій у районах Волинської області, а також розробити та пролобіювати програми підтримки громадських організацій, які передбачатимуть фінансування для районних НУО. Пілотними районами стали Ковельський, Рожищенський, Володимир-Волинський і Нововолинський. Якщо результати будуть позитивні, то географія проекту пошириться й на інші райони Волині.

“Якщо в обласному центрі громадські організації плідно співпрацюють з органами місцевого самоврядування, то в районах ці сторони часто навіть не знайомі між собою, що вже говорити про підтримку. Тому наша робота як мінімум сприятиме цьому знайомству”, – сказала керівник проекту Вікторія Демчук.

Петро Лавринюк, президент Інституту Підтримки й розвитку Громадських Ініціатив, зауважив, що владі на місцях потрібно показати, що підтримка громадського сектору – це не тільки їхній обов’язок, а ще й вигода. Адже більшість громадських організацій вирішують низку важливих соціальних питань за гроші грантодавців, і суми, які вони залучають, у рази перевищують ті, які закладено в бюджеті.

У свою чергу, представники районних громадських організацій відзначили низьку активність місцевих мешканців, що також є проблемою, оскільки працювати за нестачі людських ресурсів надзвичайно складно. Що ж до стосунків із владою, то основне, чого вони хочуть, – розуміння й хоча б мінімального фінансового сприяння.

У волинській окрузі “Пласту” кажуть, що питання фінансування буде вирішено в разі ухвалення програм підтримки громадських організацій на рівні місцевої влади. Уже створено робочу групу, яка займається розробкою програм, наступним кроком стане їх лобіювання.

Контакти:
Волинський Інститут Підтримки та розвитку Громадських Ініціатив
(0332) 723 803
press.vipgi@mail.ru

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: