На Вінниччині ув’язненим забезпечили доступ до ЗПТ

У Вінницькій області Управління охорони здоров’я й Управління державної пенітенціарної служби видали спільний наказ “Про забезпечення безперервності лікування препаратами замісної підтримувальної терапії в установах виконання покарань”

У Вінницькій області Управління охорони здоров’я й Управління державної пенітенціарної служби видали спільний наказ “Про забезпечення безперервності лікування препаратами замісної підтримувальної терапії в установах виконання покарань”. Адвокацію ухвалення документу здійснювала ГО “Злагода” за підтримки програмної ініціативи “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”. Про це йшлося 5 червня на прес-конференції у Вінниці.

Олександр Осика, начальник медичної служби Управління виконання покарань у Вінницькій області, зазначив, що віднині в разі ув‘язнення пацієнт ЗПТ матиме змогу пройти детоксикацію чи й далі приймати замісну підтримувальну терапію за місцем відбування покарання.

Зі свого боку, Віктор Середа, головний спеціаліст департаменту охорони здоров‘я, наголосив, що підписання наказу стало революційним кроком на шляху надання допомоги хворим на опійну наркозалежність. За його словами, це приклад вдалої співпраці наркологічної служби й установ виконання покарань, спрямованої на дотримання прав людини та надання допомоги хворій особі незалежно від її соціального стану та місця перебування.

За словами фахівців, обмеження доступу затриманих, які є пацієнтами замісної підтримувальної терапії (ЗПТ), до життєво необхідного лікування розцінюють як тортури. У разі ув’язнення пацієнт ЗПТ залишається без ліків і вимушений потерпати від абстинентного синдрому, який відзначається суттєвими фізичними та психічними стражданнями. У свою чергу, це створює умови для зловживань із боку міліції.

Програми ЗПТ на сьогодні охоплюють понад 8 000 пацієнтів в Україні. Вони довели свою ефективність у покращенні стану здоров’я пацієнтів, поверненні їх до повноцінного життя в суспільстві, зниженні рівня злочинності серед споживачів наркотиків.

Контакти:
ГО “Злагода”
Тетяна Бордюженко
093 757 22 70

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: