На виборах-2012 технології підкупу вперше дали збій

За словами експертів, на парламентських виборах 2012 року кандидатів, які розраховували на підкуп, суспільство почало засуджувати

На парламентських виборах 2012 року вперше дали збій технології масового підкупу виборців. Про це 19 листопада в Києві заявили учасники прес-конференції “Як вплинули порушення закону про вибори на їх результат?” Захід провів Громадський інформаційно-методичний центр “Всесвіт” за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

Соціальний психолог Віктор Пушкар наголосив, що 2012 року кандидатів, які розраховували на підкуп, суспільство почало засуджувати. За його словами, Київ показав, що в кандидата зі стійким антирейтингом може виграти навіть відносно маловідома в територіальній громаді людина. Експерт наголосив, що загалом українські громадяни проголосували передусім за збереження в Україні політичного різноманіття та проти остаточної монополізації влади.

Віктор Гарбар, координатор проекту “Майдан-Моніторинг: Вибори-2012”, повідомив, що загалом робоча група проекту опрацювала 7062 повідомлення про порушення закону під час виборів. Більшість скарг стосувалися порушення порядку агітації, застосування адміністративного ресурсу, підкупу, обману й порушень у роботі виборчкомів. Найбільша кількість скарг надійшла з Києва, Одеської, Донецької, Харківської, Херсонської, Київської, Тернопільської, Луганської, Дніпропетровської та Житомирської областей.

Експерт назвав головні чинники, які спричинили “непристойно брудну виборчу кампанію та вакханалію встановлення результатів виборів”:
– виборче законодавство, власне закони “Про вибори народних депутатів України” та “Про особливості забезпечення відкритості, прозорості та демократичності виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року”;
– дії та бездіяльність ЦВК, ОВК та ДВК;
– незаконне втручання органів влади й місцевого самоврядування у виборчий процес;
– дії та бездіяльність МВС.

За інформацією Віктора Гарбара, установлення відеокамер на виборчих дільницях сприяло зниженню кількості виборців, які взяли участь у голосуванні.

Контакти:
Громадський інформаційно-методичний центр “Всесвіт”
Віктор Гарбар
050 323 34 83

***

Місія Міжнародного фонду “Відродження” – фінансово й організаційно сприяти становленню відкритого, демократичного суспільства в Україні шляхом підтримки значущих для його розвитку громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: