На Рівненщині закон про доступ до публічної інформації виконують тільки на папері

У Рівному відбувся круглий стіл, присвячений виконанню закону про доступ до публічної інформації на Рівненщині

23 травня в Рівному відбувся круглий стіл, присвячений виконанню закону про доступ до публічної інформації на Рівненщині. Захід провела Рівненська обласна організація Громадянської мережі “Опора” за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Експерти дослідили діяльність органів влади шести районів Рівненської області. Результати моніторингу показали, що з часу останньої перевірки ситуація в регіоні змінилися на краще, однак загалом залишається незадовільною.

Серед позитивних зрушень фахівці відзначили, що органи влади виконують норму щодо можливості подавати запити й отримувати відповіді в електронній формі. Це суттєво спростило процедуру доступу до публічної інформації.

За словами експертів, покращилося наповнення офіційних сайтів органів влади в мережі Інтернет. На сайтах періодично оприлюднюють проекти рішень, розпорядження й інші публічні дані.

Також більшість органів влади видали розпорядження щодо ствоення системи обліку публічної інформації, доступ до якої не може бути обмежено. Прийнято зміни до регламентів рад. Затверджено перелік інформації з обмеженим доступом.

Суттєвим недоліком у роботі органів влади є невідповідність задекларованих дій реальному стану речей. Суб’єкти владних повноважень запевняли, що практично повністю виконали вимоги законодавства. Перевірка на місцях показала, що посадовці суттєво перебільшили свої досягнення.

Так, обов’язковою умовою виконання закону є облаштування спеціальних місць для роботи з публічною інформацією. Експерти виявили, що, попри наявність таких місць на папері, насправді вони не функціонують.

Ще однією вимогою закону “Про доступ до публічної інформації” є реєстрація всіх документів, що містять публічну інформацію, у системі обліку. З часу першого моніторингу цієї норми не виконала практично жодна владна одиниця з усіх досліджених.

Нагадаємо, моніторинг, здіснений восени 2011 року, показав, що суб’єкти владних повноважень на Рівненщині вибірково впроваджують вимоги закону “Про доступ до публічної інформації”.

Рівненська обласна організація Громадянської мережі “Опора”
(0362) 430 718
rivne@opora.org.ua

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: