На Прикарпатті про роботу дільничних дізнатися складно

Експерти констатують, що в Івано-Франківській області не забезпечено належного доступу до інформації про роботу дільничних інспекторів міліції

В Івано-Франківській області не забезпечено належного доступу до інформації про роботу дільничних інспекторів міліції. Про це свідчать дані моніторингу, який здійснює Станіславська правозахисна група й Центр громадської адвокатури за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Єдиним джерелом інформації про роботу дільничних на Прикарпатті є офіційний сайт Управління Міністерства внутрішніх справ в Івано-Франківській області – http://umvs.if.ua/. У меню “Підрозділи” можна ознайомитися з інформацією, які населені пункти в районах і вулиці в містах обслуговують дільничні, а також дізнатися дні, місця прийому громадян і контакти інспекторів. Одначе немає інформації про місцезнаходження дільничних пунктів міліції, про кількість офіційних застережень про неприпустимість протиправної поведінки, винесених дільничними за певний період, про кількість громадських помічників дільничних, про графіки проведення дільничними профілактично-роз’яснювальної роботи серед громадян, про періодичність здійснення дільничними профілактичного обходу адміністративних дільниць. Крім того, громадяни не мають змоги самостійно ознайомитися зі звітами дільничних про стан правопорядку на певній території.

Експерти констатують часткове ігнорування й порушення статей 3, 5, 14, 15 закону “Про доступ до публічної інформації” з боку міліції Прикарпаття. Причинами цього, на думку фахівців, може бути умисне приховування публічної інформації чи небажання оприлюднювати таку інформацію на офіційному веб-сайті.

Контакти:
Станіславська правозахисна група
(0342) 731 331
spgrup@ukr.net

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: