На Полтавщині почався Тиждень “децентралізації ренти”

Команда ГО “Нова Енергія” проведе цей тиждень у Полтавській області, організовуючи та приймаючи участь в серії публічних заходів та робочих зустрічей.

2018 рік в Україні “пропах” газовою тематикою та політичним популізмом. Окрім чергового подорожчання блакитного палива, це рік увійшов в історію тим, що, вперше з часів незалежності, громади, на території яких ведеться видобуток вуглеводнів, отримали за це реальні кошти у вигляді відсотків рентної плати, сплаченої компаніями за користування надрами. Наприкінці січня до місцевих бюджетів надійшли останні платежі  за копалини, видобуті у 2018 році, тому прийшов час підвести перші висновки щодо доцільності таких змін у Бюджетному кодексі та оцінити прозорість й ефективність використання цих коштів.

Період з 12 по 14 лютого 2019 року буде насичений заходами, що так чи інакше торкатимуться зазначеного питання. Саме тому команда ГО “Нова Енергія” проведе цей тиждень у Полтавській області, організовуючи та приймаючи участь в серії публічних заходів та робочих зустрічей. Діяльність відбудеться в рамках проекту «Прозоре управління та контроль за коштами, отриманими від видобутку вуглеводнів на місцевому рівні», який реалізується за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

12 лютого у с. Ковалівка Шишацького району Полтавської області відбудуться два заходи, один з яких – семінар «Вибір пріоритетів для використання коштів від рентних платежів. Написання та менеджмент проектів». Завдяки виступу експертів учасники заходу дізнаються:

 • Шляхи використання додаткових рентних надходжень до бюджету;
 • Як одну гривню рентних платежів перетворити на дві гривні для розвитку громади?
 • Секрети написання проектів до міжнародних грантових конкурсів;
 • Як залучити інвестиції на розвиток громади?

Того ж дня відбудеться публічне обговорення «Розробка стратегічного бачення розвитку  громади. План соціально-економічного розвитку територіальної громади» у с. Ковалівка. Окрему увагу під час заходу буде присвячено темі “Статуту територіальної громади села Ковалівка”.

В межах заходу учасники отримають відповіді на такі запитання:

 • Чи можливо якісно доопрацювати Статут Ковалівської громади Шишацького району Полтавської області?
 • Кращі демократичні практики у статуті громади?
 • Чому потрібні Положення про Електронні петиції та Молодіжну раду Ковалівської громади та як це допоможе зміцнити врядування в громаді?

13 лютого у м. Полтава в межах галузевого форуму нафтогазової промисловості Полтавщини «Соціальне партнерство для розвитку територій» відбудеться експертний круглий стіл «Підвищення соціально-економічного розвитку громад у партнерстві з нафтогазовими компаніями. Чи всі можливості використані?», в ході якого будуть висвітлені наступні питання:

 • Особливості побудови плідних взаємовідносин між керівництвом видобувних компанії та громадами;
 • Кращі практики використання ренти на місцях;
 • Кооперативна стратегія в громадах.

Також в цей день відбудеться семінар на тему : «Стан видобутку вуглеводнів та удосконалення нормативно-правового та нормативного забезпечення», під час якого учасникам буде презентовано інформацію щодо:

 • Перспектив видобутку природного газу на території України у 2019 році;
 • Удосконалення нормативно-правової бази з якості природного газу завдяки Проекту Технічного регламенту, тощо.

В заходах братимуть участь експерти, представники нафто- і газодобувних компаній, керівники місцевих громад, профільні громадські організації, учасники Багатосторонньої групи зацікавлених осіб (БГЗО) з імплементації Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні при Міністерстві енергетики та вугільної промисловості, експерти Полтавського ВП ЦРМС (U-LEAD з Європою) та Фонду «Sigma Blazer».

14 лютого відбудеться виїзний круглий стіл «Співпраця громад та видобувних компаній для стійкого розвитку територій». Основними темами для обговорення стануть:

 • Напрями реалізації цілей стійкого розвитку на рівні громад;
 • Особливості використання відкритих баз даних мережі Інтернет задля моніторингу діяльності видобувних компаній;
 • Результати реалізації соціальних проектів у громадах регіону.

За детальною інформацією звертайтесь до

Сторінки  ГО «НОВА Енергія» у Facebook: https://www.facebook.com/NOVA.ENERGIYA/

або на

Сайт ГО «НОВА Енергія»: http://nova-energiya.org

Контактна особа: Віталій Филенко

Тел.: +38095 00 84 991

e-mail: energiya.nova@gmail.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: