На Міноборони подали до суду через публічну інформацію

Окружний адміністративний суд Києва відкрив провадження в адміністративній справі до Міністерства оборони у зв’язку з нестворенням системи обліку публічної інформації та наданням недостовірної інформації щодо цього

Окружний адміністративний суд Києва відкрив провадження в адміністративній справі до Міністерства оборони у зв’язку з нестворенням системи обліку публічної інформації та наданням недостовірної інформації щодо цього. Відповідний позов подав Експертно-дорадчий центр “Правова аналітика”, який здійснює моніторинг упровадження систем обліку публічної інформації органами державної влади за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Керівник проекту Мар’яна Булгакова зазначає, що, згідно з законом “Про доступ до публічної інформації”, документи, які мають суб’єкти владних повноважень, підлягають обов’язковій реєстрації в системі обліку. На виконання положень закону Кабінет Міністрів ухвалив Постанову №1277 від 21.11.2011, яка зобов’язувала органи влади, в т.ч. міністерства, ще до 21 лютого 2012 року забезпечити створення систем обліку публічної інформації. Утім, станом на 7 лютого 2013 року на веб-сайті Міноборони системи обліку немає (http://www.mil.gov.ua/index.php?lang=ua&;part=public_information&sub=system_infomation).

Крім того, експерт центру Андрій Петрів розповів: “Міністерство надавало недостовірну інформацію на запити організації. Зокрема, на перший запит ми отримали відповідь про те, що системи обліку інформації на сайті Міноборони не створено у зв’язку з відсутністю коштів, але вона у стадії опрацювання і створення системи обліку заплановано до кінця 2012 року. Утім, на повторний запит організації щодо складення Міністерством плану з кошторисом створення системи обліку публічної інформації ми отримали відповідь, що “станом на 2012 рік створення системи обліку публічної інформації в Міністерстві оборони України вважалося недоцільним”. Таким чином, відповідач надав відмінну за своєю суттю інформацію в наступному листі”.

Контакти:
Експертно-дорадчий центр “Правова аналітика”
Андрій Петрів, petriv@legalanalytics.com.ua
Мар’яна Булгакова, bulgakova@legalanalytics.com.ua
(032) 22 577 18

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: