На Львівщині не ведуть обліку інформації стосовно довкілля

МБО “Екологія – Право – Людина” провела громадську експертизу впровадження закону “Про доступ до публічної інформації” у сфері охорони довкілля на Львівщині

МБО “Екологія – Право – Людина” (ЕПЛ) провела громадську експертизу впровадження закону “Про доступ до публічної інформації” у сфері охорони довкілля на Львівщині. Експертизу підтримала програма “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Громадська експертиза тривала з 30 вересня до 10 грудня. Крім закону “Про доступ до публічної інформації”, було оцінено дотримання закону “Про охорону навколишнього природного середовища”, Конвенції про доступ до інформації, участь громадськості у процесі прийняття рішень і доступ до правосуддя з питань, що стосуються довкілля й інших нормативно-правових актів у сфері охорони довкілля.

Предметом експертизи стали: відповіді уповноважених органів на інформаційні запити, нормативні та розпорядчі акти, а також відкрита інформація Державного управління охорони навколишнього природного середовища у Львівській області та Державної екологічної інспекції у Львівській області, інформація, одержана від держслужбовців під час інтерв’ю.

Спільним недоліком роботи цих органів є недостатнє інформування громадськості на їхніх офіційних сайтах. Зокрема вони не ведуть обліку інформації, яку зберігають розпорядники, на сайтах не розміщено системи обліку інформації та відомостей щодо умов надання послуг цими органами, що створює перешкоди в реалізації права на доступ до публічної інформації.

За результатами експертизи ЕПЛ підготувала та надіслала експертні висновки до Держуправління та Держекоінспекції з пропозиціями щодо вдосконалення роботи при наданні та поширенні публічної інформації.

Висновок щодо Держуправління

Висновок щодо Держекоінспеції

МБО “Екологія – Право – Людина”
Олена Кравченко
okravchenko@epl.org.ua

***

Програма “Верховенство права” підтримує організації громадянського суспільства, діяльність яких спрямовано на захист прав людини й основоположних свобод, а також сприяє підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: