На Львівщині активізують контроль громадськості за реалізацією трудових прав молоді

Інформаційно-правовий центр “Наше право” за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” розпочав дослідження та аналіз діяльності органів виконавчої влади та недержавних установ у сфері реалізації трудових прав молоді.

У рамках реалізації проекту експерти центру зосередять увагу на посиленні можливостей та активізації ролі молодіжної громадськості у безпосередньому здійсненні громадського контролю за діяльністю органів публічної адміністрації у сфері реалізації трудових прав, а також буде досліджено дотримання правових норм і сприяння покращенню підходів до проблем працевлаштування, дотримання трудових прав молоді на Львівщині.

У ході дослідження буде проаналізовано ефективність виконання функцій Львівського міського центру зайнятості та Львівської обласної служби зайнятості у сфері працевлаштування молоді, а також процес виконання ними місцевих програм, що стосуються молоді.

У результаті проведеного дослідження будуть сформовані та представленні пропозиції щодо удосконалення діяльності органів виконавчої влади та підвищення ефективності використання ними державних коштів у сфері працевлаштування.

Хоч держава й гарантує молоді право на працю, але часто реалізувати це право молодим громадянам досить складно. Для покращення цієї ситуації публічним органам варто використовувати комплексний підхід, а не лише проведення ярмарків праці, стажувань молоді в органах влади без працевлаштування і т.д.

Як відзначають експерти “Нашого права”, почастішали випадки незаконних звільнень, внесення плати при працевлаштуванні, дискримінації, зокрема вікової — це одні з найосновніших проблем, які варто вирішувати.

В рамках ініціативи юристи Центру надаватимуть он-лайн консультації молоді та безпосередньо представлятимуть інтереси молодих осіб у судах та інших органах виконавчої влади та місцевого самоврядування, недержавних установах щодо захисту трудових прав молоді у Львівській області.

Для отримання правової консультації чи супроводу громадяни повинні надіслати попередній запит на адресу електронної пошти nashepravo@gmail.com. Також он-лайн консультації надаватимуться у групах, створених у соціальних мережах (facebook http://www.facebook.com/pages/Gromadskij-kontrol-watch-dog-ua/154788661198902#!/pages/Gromadskij-kontrol-watch-dog-ua/154788661198902?v=wall).

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: