На Луганщині відзначили Всесвітній день хоспісної та паліативної допомоги

Днями в Луганську завершилася низка заходів з відзначення Всесвітнього дня хоспісної та паліативної допомоги, який в 2010 році проходив під гаслом «Поділяючи турботу». Заходи до Дня хоспісної та паліативної допомоги в регіоні здійснювалися за підтримки програми ""Громадське здоров’я» (компонент «Паліативна допомога») Міжнародного фонду "Відродження" в межах проекту «Всесвітній день хоспісної та паліативної допомоги – на розвиток допомоги важкохворим Луганщини».

Метою відзначення цього Всесвітнього дня було посилення уваги суспільства до питань гуманізму та милосердя у ставленні до невиліковно хворих, вмираючих у стражданнях людей. Гасло Всесвітнього дня в 2010 році – «Поділяючи турботу» – наголошує на важливості зосередження навколо важкохворої людини на останньому, страждальницькому етапі її життя спільних зорганізованих зусиль медиків, соціальних працівників, близьких хворого, психологів, духівників, юристів, волонтерів та інших милосердних людей.

Саме цим аспектам паліативної та хоспісної допомоги були присвячені заходи, проведені Луганським обласним благодійним фондом імені Юрія Єненка в жовтні – листопаді 2010 року за підтримки Головного управління охорони здоров’я Луганської обласної державної адміністрації.

Заходи було адресовано широкій громадськості та викликали в суспільстві позитивний резонанс.

14 жовтня з метою донесення до суспільства інформації, гідної уваги, у Луганську було проведено представницьку прес-конференцію «Індикатор цивілізованості суспільства – ставлення до дітей та важкохворих», яка зібрала 33 учасники, зокрема представників восьми ЗМІ.

15 жовтня в Свято-Петропавлівському кафедральному соборі при великому зібранні людей було проведено молебень за важкохворих, рідних та медперсонал хоспісів з метою надати духовну підтримку невиліковно хворим та їхнім близьким, а також зосередити увагу людей на проблемах невиліковно хворих.

3-4 листопада в Луганську відбулася церемонія нагородження переможців Всеукраїнського молодіжного творчого конкурсу «Борітеся – поборете!». Конкурс відбувся в Луганську вшосте і вперше – як Всеукраїнський.

На оголошення про конкурс, метою якого було пропагувати ідеї гуманізму та милосердя серед молоді, сприяти розвитку цивілізованого ставлення та дієвого співчуття до невиліковно хворих людей, відізвалися молоді люди зі всієї України: з Києва, Криму, Донецька, Тернополя, Хмельницького, Черкас, Кіровоградської області, Харківської області. Найбільше робіт, присвячених питанням гуманізму та милосердя до паліативних хворих, надійшло з Луганської області. Серед учасників конкурсу слід відзначити молодих луганчан, що навчаються у таких знаних закладах як Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, Луганський державний медичний університет, Луганське обласне медичне училище, Луганський обласний медико-біологічний ліцей, середні школи №№ 14, 5, 38, 17. Високу активність виявили студенти обласних медичних училищ Стаханівського, Первомайського, Свердловського, Лисичанського, Антрацитівського, Старобільського; також учні Олексіївської гімназії ім. Б.Д.Грінченка, Алчевської загальноосвітньої школи №1, Кіровської гімназії, Лисичанської багатопрофільної гімназії, студенти Лисичанського педагогічного коледжу, Ровеньківського факультету ЛНУ ім. Тараса Шевченка, Брянківського технологічно-економічного технікуму, інших навчальних закладів.

Усього на конкурс надійшло 120 творчих доробків молодих людей – есе, поезій, філософськи осмислених історій із життя. Журі конкурсу визначило 50 кращих робіт у номінаціях «Юрій Єненко – лікар, письменник, громадянин», «Хоспісна допомога – «Чужого горя не буває», «Мистецтво бути щасливим», «За оригінальність». Визначалися кращі прозові твори та поезії. У церемонії нагородження переможців взяли участь також ті, хто мав безпосереднє відношення до теми конкурсу, – медики, фахівці з надання паліативної допомоги з Луганська, Первомайська, Лисичанська, священик о. Ярослав Громовик, представники громадських організацій, а також безпосередні організатори конкурсу: Єненко О.Ю. (Луганський обласний благодійний фонд ім. Юрія Єненка), Пінчук Т.С.( член журі конкурсу, декан факультету української філології Луганського національного університету ім.. Тараса Шевченка), Кушніренко В.В. ( член журі конкурсу, журналістка Луганського обласного радіо), Лавренюк Л.М.( керівник Київського благодійного фонду «Краб», що привезла подарунки для нагороджених). На церемонії нагородження, на якій були присутні близько 200 учасників, лунали пісні у виконанні людей з проблемами зору, також професійних артистів та початківців, звучали власні вірші конкурсантів, спогади про Ю.О.Єненка.

Переможці конкурсу – приїжджі з інших областей та з районів Луганщини – побували на екскурсіях по місту Луганську, в народному музеї Юрія Єненка, в храмі св. Пантелеймона, що був заснований при Ю. Єненко і діє на території Луганського обласного клінічного онкологічного диспансеру, відвідали Луганську обласну універсальну наукову бібліотеку, ім. О.М. Горького, побували в Луганському обласному медичному училищі, в Луганському національному університеті імені Тараса Шевченка та в інших місцях зосередження духовності нашого краю.

Збірник конкурсних робіт буде видано і розповсюджено серед учасників конкурсу, передано до бібліотек, медичних та навчальних закладів України. Чи мають ці роботи якесь практичне значення? Мають, і не мале. Вони формують людську душу, підносячи її до вищих щаблів духовності. Посилюють любов до життя, співчуття до всього живого, підвищують у нашій свідомості цінність кожної людини, її життя і її неповторної особистості. Написані молодими людьми, деякі – людьми, з особливими потребами, відчуття життя якими є загостреним і природно чистим, вони і сприйматимуться читачами, молодими людьми як духовний досвід, що стає надбанням всіх.

Цей духовний практикум, виховання готовності прийти на допомогу ближньому, підтримка єдності спільнот, що опікуються важкохворою людиною перед відходом її у Вічність, і становить сенс проведення публічних заходів до Всесвітнього дня хоспісної та паліативної допомоги на Луганщині.

Заходи проведено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Контактна особа: Олена Єненко, голова ЛОБФ ІМ. Юрія Єненка, тел. +38 (0642)63-70-10

Інформація і фото: Луганський обласний благодійний фонд імені Юрія Єненка

Докладніше про відзначення Всесвітнього дня хоспісної та паліативної допомоги на Луганщині читайте у статті Олени Єненко, голови ЛОБФ ім. Юрія Єненка (російською)

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: