На лікування онкохворих дітей виділено тільки 20% необхідних коштів

Експерти Всеукраїнського благодійного фонду “Крона” й Опікунської ради Центру дитячої онкогематології та трансплантації кісткового мозку НДСЛ “Охматдит” здійснюють громадський контроль у сфері державних закупівель лікарських засобів для дітей з онкогематологічними захворюваннями за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”

Сьогодні на діагностику й лікування кожної онкохворої дитини держава виділяє не більш ніж 20% необхідних коштів. Про це заявили експерти Всеукраїнського благодійного фонду “Крона” й Опікунської ради Центру дитячої онкогематології та трансплантації кісткового мозку НДСЛ “Охматдит”, які здійснюють громадський контроль у сфері державних закупівель лікарських засобів для дітей з онкогематологічними захворюваннями за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Курс медикаментозного лікування дитини коштує близько 10 000 – 15 000 дол. США (залежно від тяжкості захворювання). При пересадці кісткового мозку від родинного донора витрати на лікування сягають 50 000 дол. США. Деякі препарати, необхідні для лікування, коштують від 1 500 до 3 000 грн., і їх може бути потрібно десятки одиниць. Є препарати, вартість яких сягає 20 000 грн. за один флакон.

2012 року на закупівлю лікарських засобів і виробів медичного призначення для лікування дітей з онкологічними й онкогематологічними захворюваннями Міністерство охорони здоров’я планує витратити 90 млн. грн. Це на 50% більше від вартості закупівель минулого року. Відповідно збільшиться й кількість одиниць препаратів, які буде закуплено централізовано для лікарень і центрів з усієї України.

В Україні зареєстровано понад 5,5 тис. дітей з онкологічними й онкогематологічними захворюваннями. Таким чином, у середньому на одну дитину виділено близько 20 000 грн. державних коштів, з урахуванням централізованих і місцевих закупівель.

Цього року номенклатура закупівель складається зі 126 найменувань, з яких 42 – ліки, 11 – витратні матеріали, 73 – реагенти для діагностики, типування родинних донорів, інших лабораторних досліджень. Перелік ліків для закупівлі скоротився на 20 позицій порівняно з минулим роком, але він, на думку експертів, є оптимальним, оскільки включає найбільш вартісні ліки з основних необхідних для лікування.

Всеукраїнський благодійний фонд “Крона”
Лариса Сідєльнік
(044) 206 00 00
krona@niko.ua

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування”  – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: