На Кіровоградщині буде здійснено 9 проектів адвокаційного спрямування

Дев’ять ініціатив громадських організацій Кіровоградщини буде реалізовано завдяки перемозі в конкурсі малих проектів адвокаційного спрямування “Ідея – дія – результат”

Дев’ять ініціатив громадських організацій Кіровоградщини буде реалізовано завдяки перемозі в конкурсі малих проектів адвокаційного спрямування “Ідея – дія – результат”. Конкурс проводила Кіровоградська обласна організація ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення” за підтримки програми “Посилення впливу громадянського суспільства” Міжнародного фонду “Відродження”.

Як зазначила голова КОО ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення” Алла Волошина, загалом на конкурс було подано 17 проектних пропозицій. “Незалежна грантова комісія, до складу якої увійшли представники обласної влади, ЗМІ, бізнесу та громадських організацій, після їх вивчення й обговорення обрала 9 із 17 проектних пропозицій. Завдяки проведеному конкурсу в Кіровоградську область буде додатково залучено 88 800 гривень соціальних інвестицій: саме стільки складає загальний бюджет проектів-переможців”, – підкреслила вона.

За словами голови комісії, заступника начальника управління з питань внутрішньої політики та зв’язків із громадськістю Кіровоградської обладміністрації Анатолія Стояна, комісія підтримала 2 проекти громадських організацій, які буде реалізовано в Кіровограді, і 7 проектів – у районах і містах області.

Зокрема, обласна громадська організація “Посол плюс” хоче домогтися права для безпритульних Кіровограда відвідувати лазню. Кіровоградська обласна молодіжна громадська організація “Південна Ліга” запланувала провести моніторинг якості пасажирських перевезень на прикладі транспортного забезпечення мікрорайонів Кіровограда – Кущівки та Катранівки, розробити та передати уповноваженим органам міської влади рекомендації щодо покращення послуг.

Кілька проектних пропозицій стосуються реалізації права громадян на доступ до публічної інформації. Наприклад, Олександрійський гендерний інформаційний центр відкриє інформаційні пункти доступу до інформації в сільських бібліотеках. Центр доступу до публічної інформації створить громадська організація “Іванівська веселка” для мешканців села Іванівки та довколишніх сіл Новоукраїнського району. У селі Оникієве Маловисківського району завдяки проекту громадської організації “Оникієве для нащадків” з’явиться громадська світлиця як центр громадської ініціативи. У Знам’янському районі місцева Асоціація фермерів і приватних землевласників проведе інформаційні зустрічі на території кожної сільської ради району та підготує посібник “Інформація – не розкіш, а засіб виживання”.

Окрім цього, громадські організації запланували провести експертизу діяльності органів влади. У місті Світловодську ГО “Муніципальний центр стратегічного планування та маркетингових досліджень” проведе незалежну експертизу регуляторних актів Світловодської міської влади та наслідків їх упровадження. А у Знам’янці міський “Інформаційно-освітній жіночий клуб” разом із дитячо-молодіжною громадською організацією “Оберіг” планує організувати експертизу дій місцевої влади з питання виконання ними закону “Про доступ до публічної інформації”.

Компаніївська громадська організація “Взаємодія” поставила за мету підвищити активність громадських організацій шляхом залучення їх до розробки, обговорення та лобіювання ухвалення районної Програми сприяння розвитку інститутів громадянського суспільства в Компаніївському районі на 2012-2015 роки.

КОО ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення”
(0522) 27 27 54
kirovograd.samoorg@gmail.com

***

Мета програми “Посилення впливу громадянського суспільства”  – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисту та лобіюванню спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: