На кінофестивалі “Молодість” покажуть фільми про ЛГБТ

У межах 42-го Міжнародного кінофестивалю “Молодість” відбудеться показ ЛГБТ-фільмів програми “Сонячний зайчик”

У межах 42-го Міжнародного кінофестивалю “Молодість” відбудеться показ ЛГБТ-фільмів програми “Сонячний зайчик”. Ініціативу підтримують програма “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”, Фонд імені Гайнріха Бьолля в Україні, ВБО “Точка опори”, ГО “Інсайт” і Науково-дослідний центр візуальної культури.

Загалом буде показано 7 фільмів – “Балада про Дженезіс і Леді Джей” режисерки Марі Лозьє, “Безумовна любов” Бріна Гіґінса, “За стінами” Давіда Ламбера, “Не гаси світло!” Айри Сакса, “Ми тут були” Дейвіда Вайсмана й Біла Вебера, “Невимовна молодість” Діемо Кемезіса та “Секрет” Пшемислава Войцешека.

Крім того, 21 жовтня о 14:30 в кінотеатрі “Київ” відбудеться подіумна дискусія “Творчість. Пропаганда. Цензура”. Її модеруватиме правозахисник, координатор проекту “Без кордонів” Максим Буткевич.

Теми для обговорення:
– Нормалізація дискурсу “криміналізація гомосексуальності”: передвиборча тема чи початок репресій?
– Тенденція нетерпимості в суспільстві й гомофобний рух як політичний перфоманс.
– Що є “пропаганда”? Що є “нормою”?
– “Те, чого не можна називати”: ЛГБТ в публічному комунікативному просторі.

Заснована 10 років тому, програма “Сонячний зайчик” – це друга у світі програма ЛГБТ-фільмів на основних міжнародних кінофестивалях (першою була “Teddy Award” на “Berlinale”). 2007 року ЛГБТ-премію “Queer Lion” було започатковано також на Венеціанській Мострі, а з 2010 року приз “Queer Palm” вручають і на Канському кінофествалі.

42-й Міжнародний кінофестиваль “Молодість” відбуватиметься 20-28 жовтня в Києві.

Контакти:
Міжнародний кінофестиваль “Молодість”
Вікторія Лещенко
victoria@molodist.com

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: