На Херсонщині багатодітна матір отримала заслужену нагороду

Димитрій Коломієць, керівник Центру правової інформації та консультацій у місті Гола Пристань (Херсонська область), опублікував на порталі "Правовий простір" статтю про те, як багатодітній матері допомогли отримати звання "мати-героїня України"

Димитрій Коломієць, керівник Центру правової інформації та консультацій у місті Гола Пристань (Херсонська область), опублікував на порталі “Правовий простір” статтю про те, як багатодітній матері допомогли отримати звання “мати-героїня України”. Роботу центру координує ГО “Фонд розвитку Голопристанського району” за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

На Херсонщині багатодітна матір отримала заслужену нагороду
Димитрій Коломієць

Багатодітна матір роками не отримувала звання «мати-героїня України» через наклеп односельця та безвідповідальність, халатність місцевих чиновників. І тільки завдяки втручанню юристів, що надають безоплатну правову допомогу, жінка отримала звання, разову допомогу та щомісячну надбавку до пенсії.

Марія Петрівна Стрільчук* народила та виховала п’ятьох дітей. Діти всі вже дорослі, мають свої сім’ї та проживають окремо. Новософіївська сільська рада декілька років тому ініціювала питання про присвоєння пані Марії почесного звання «мати-гароїня України». Вони підготували пакет документів та подали їх до Голопристанської райдержадміністрації для подальшого оформлення.

Але серед односельців знайшлися ті, які були проти присвоєння почесного звання Марії Петрівні. Один із них звернувся до районної адміністрації. Та повідомив, що буцімто один з її синів підчас проходження військової служби самовільно покидав військову частину, за що притягався до відповідальності. Справу Марії Петрівни з присвоєння звання призупинили. Жінка походила по інстанціях, але не отримавши результату, змирилася з такою ситуацією. Хоча, як матір, вона захищала свою дитину і заперечувала всі факти порушення військової дисципліни, які нібито вчинив її син.

На дошці оголошень сільської ради жінка побачила оголошення, що в районі працює Центр правової інформації та консультацій, створений Голопристанською районною громадською організацією «Фонд розвитку Голопристанського району». Вона вирішила відновити справедливість і звернулася за допомогою до юристів. У Центрі їй підготували заяву до Голопристанського військового комісаріату, у якому попросили поінформувати про порушення, що можливо вчинив син Марії Петрівни.

І згодом, правдивість слів жінки підтвердилася. Військовий комісаріат надав довідку про те, що під час проходження військової служби син пані Марії ні дисципліну, ні закони не порушував.

Однак при зверненні з довідкою до райадміністрації, виявилося, що пакет документів на присвоєння Марії Петрівні почесного звання чиновники втратили, точніше загубили.

Керівник Центру Димитрій Коломієць особисто зустрівся з сільським головою та попросив відновити подання Марії Стрільчук на присвоєння почесного звання «мати–героїня України». Справу поставили на контроль і тепер чиновники відслідковували рух документів. Результат не забарився!

Своїм Указом Президент України присвоїв Марії Стрільчук, яка народила та виховала п`ятеро дітей, почесне звання «мати–героїня України». У результаті вона отримала разову допомогу від держави та щомісячну надбавку до пенсії. А, крім того, звільнилась від наклепів і довела своє чесне ім`я та свого сина.

*Ім’я та прізвища героїні змінено з етичних міркувань

Контакти:
ГО “Фонд розвитку Голопристанського району”
Димитрій Коломієць
050 631 48 77
g_pristan@meta.ua

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: