На Харківщині створено районну службу порозуміння

У селищі Дворічна (Харківська область) створено районну службу порозуміння

У селищі Дворічна (Харківська область) створено районну службу порозуміння. Її діяльність координує Фонд сільських громад Дворічанщини за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Службу порозуміння створено задля нормалізації соціально-психологічного клімату у громаді, профілактики правопорушень і сприяння вирішенню правових конфліктів за допомогою позасудових методів – медіації та примирення.

Зараз у Дворічанському районі є 17 медіаторів, які працюватимуть за такими напрямами:
– медіація у вирішенні конфліктів і спорів;
– проведення процедури Кола у громаді для дорослих і дітей (Кола цінностей, Кола прийняття рішень, тематичні Кола тощо);
– створення шкільних служб порозуміння.

У найближчих планах – проведення спеціального тренінгу для сільських активістів з організації шкільних служб порозуміння.

Медіація, або вирішення правових конфліктів позасудовими методами, сьогодні є дієвим інструментом вирішення правових спорів, зокрема в питаннях сусідства (наприклад, поділ земельних меж між сусідами в сільській місцевості), конфліктів між дітьми у школах, які за умов втручання правоохоронних органів можуть закінчитися для молодих людей кримінальною справою. Медіація дає змогу не лише уникнути витрат часу, нервів і грошей на розгляд справи в суді, а й уможливлює порозуміння між опонентами.

Контакти:
Фонд сільських громад Дворічанщини
(05750) 76 051
dvorich@yandex.ru

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: