На Харківщині створено команду правових консультантів

В смт. Дворічна Харківської області пройшов тренінг «Школа права» для підготовки параюристів (правових консультантів).

В смт. Дворічна Харківської області пройшов тренінг «Школа права» для підготовки параюристів (правових консультантів).

Школу права було проведено в рамках реалізації проекту «Стала система безоплатної первинної правової допомоги населенню Дворічанського району Харківської області», який реалізує громадська організація «Фонд сільських громад Дворічанщини» (ФСГД) за підтримки Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження».

Тренінг провели досвідчені юристи з Рівненської обласної громадської організації «Комітет виборців України» Олексій Горецький та Микола Глотов.

Мету тренінгу – підготовка параюристів для роботи в осередках права, створюваних в сільських радах Дворічанського району.

Участь у навчаннях взяли 30 осіб, серед яких активісти ФСГД, вчителі, сільські голови, секретарі сільських рад, бібліотекарі та інші.

Під час тренінгу місцеві активісти ознайомилися з теоретичними і практичними особливостями взаємовідносин людини і влади в сучасній демократичній державі, основами формування і функціонування органів державної влади та місцевого самоврядування, законодавчими вимогами і практичними можливостями створення на місцях у громадах системи надання первинної правової допомоги, вивчали цивільне, трудове, сімейне, земельне та інше законодавство України і практику його застосування.

Впродовж навчання учасники слухали лекції, брали участь у виконанні практичних ситуаційних завдань та пошуку текстів нормативно-правових актів з допомогою можливостей веб-ресурсу «Законодавство України», доступ до якого забезпечується через офіційний сайт Верховної Ради.

30 учасників Школи права отримали сертифікати параюристів. Отже, у Дворічанському районі створено команду правових консультантів. Вони працюватимуть у безпосередній близькості до сільських мешканців району в осередках права, що діють у кількох селах Дворічанського району. Параюристи допомагатимуть селянам вирішувати правові проблеми різного характеру.

Мета діяльності ГО «Фонд сільських громад Дворічанщини» (ФСГД) – покращення життя громади району через розвиток гармонійного середовища.

Контакти: Висоцький Геннадій, 068-237-69-05

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: