На Харківщині підготували правових консультантів для роботи в селах

27-29 серпня в селищі Дворічна (Харківська область) відбувався тренінг “Школа права”, спрямований на підготовку параюристів (правових консультантів) у сільських громадах

27-29 серпня в селищі Дворічна (Харківська область) відбувався тренінг “Школа права”, спрямований на підготовку параюристів (правових консультантів) у сільських громадах. Захід провела ГО “Фонд сільських громад Дворічанщини” за підтримки програмної ініціативи “Права людини та правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження” та Програми розвитку ООН в Україні.

Тренінг провели досвідчені юристи з Рівненської обласної громадської організації “Комітет виборців України” Микола Глотов і В’ячеслав Горбенко.

Участь у навчанні взяли 16 осіб – активісти, вчителі, сільський голова, секретарі сільських рад, бібліотекарі та інші. Під час “Школи права” вони ознайомилися з особливостями відносин людини та влади в сучасній демократичній державі, основами формування й функціонування органів державної влади та місцевого самоврядування, законодавчими вимогами та практичними можливостями створення у громадах системи надання безоплатної правової допомоги. Учасники тренінгу також вивчали цивільне, трудове, сімейне, земельне й інше законодавство України та практику його застосування.

Під час тренінгу було розглянуто такі теми:
· держава та місцеве самоврядування в Україні;
· первинна правова допомога населенню;
· особливості пошуку й аналізу правової інформації;
· цивільне законодавство України;
· набуття й перехід права власності та права користування;
· спадкування й оформлення спадщини;
· правове регулювання шлюбно-сімейних відносин;
· законодавство про працю;
· основи соціального захисту в Україні;
· відповідальність за порушення встановленого суспільного порядку в Україні;
· механізми захисту прав людини.
 
Після заходу Олександр Перепелиця, голова Колодязненської сільської ради, розповів: “Під час тренінгу дізнався багато нового про ті закони, якими я як сільський голова користувався раніше. Наприклад, тепер я по-новому можу застосовувати закон “Про співробітництво територіальних громад” у вирішенні екологічних проблем”.

Зі свого боку, Світлана Мороз, секретар Тавільжанської сільської ради, зауважила: “Мені здавалося, що я добре обізнана з нормативно-правовою базою, яка стосується місцевого самоврядування, але після того як прослухала на тренінгу теми “Правове регулювання формування та діяльності ОМС. Рішення ОМС та їх юридична сила”, “Можливості реалізації ОМС своїх обов’язків щодо забезпечення населення первинною правовою допомогою”, зрозуміла, що навчатися треба щодня”.

Параюристи, що пройшли навчання, отримали відповідні сертифікати. Вони працюватимуть в осередках права, які буде створено в чотирьох сільських радах Дворічанського району – Тавільжанській, Рідкодубівській, Колодязненській і Жовтневій.

Контакти:
ГО “Фонд сільських громад Дворічанщини”
Людмила Ковтун
099 93 66 922
dvorich@ya.ru

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: