На Донбасі зник журналіст і його брат

На Донбасі зник фотокореспондент Євген Гапич із Коломиї, який отримав тревел-грант ГО “Телекритика”

На Донбасі зник фотокореспондент Євген Гапич (на фото) із Коломиї, який отримав тревел-грант ГО “Телекритика” на висвітлення подій на Сході України. Тревел-грант виділив Міжнародний фонд “Відродження”.

Грант-менеджер ГО “Телекритика” Олександр Гриценко розповів, що 22 квітня ввечері до нього зателефонувала дружина Євгена Гапича Оксана й повідомила, що вже добу не має зв’язку зі своїм чоловіком.

Євген Гапич був у відрядженні разом зі своїм братом Геннадієм Гапичем із Сум. Останнє місто, з якого Гапичі виходили на зв’язок, – це Горлівка. Зі слів рідних Євгена Гапича, було декілька невдалих спроб зняти гроші з банківської картки його брата.

Євген Гапич виграв грант на відрядження в Харківську, Донецьку й Луганську області й вирушив у поїздку 17 квітня. Він мав декілька листів підтримки від різних редакцій, які гарантували публікацію його майбутніх матеріалів. Лист підтримки для відрядження йому надала редакція івано-франківської газети “Репортер”.

“Він виконував завдання своєї редакції, а ГО “Телекритика” лише покривала витрати на його відрядження за грантом фонду «Відродження»”, – повідомив Олександр Гриценко.

Як розповіла Олена Гапич, дружина Геннадія Гапича, чоловіки зникли 22 квітня в Горлівці. “Останній дзвінок від Геннадія Гапича був об 11 годині ранку з інформацією про те, що вони в Горлівці і що в місті неспокійно. Також було згадано слово-пароль, про яке знала я – дружина Геннадія Гапича – Олена Гапич. Це слово він повторив три рази й раптово поклав слухавку. Об 11:40 я спробувала набрати телефон чоловіка, він відхилив мій виклик. О 12:15 від Геннадія прийшло SMS-повідомлення з текстом “Зайнятий, передзвоню”. Усі подальші спроби зв’язатися з ним чи з його братом Євгеном Гапичем були безуспішними”, – повідомила вона.

“Мій чоловік, Геннадій Гапич, запропонував супроводжувати Євгена в неспокійні регіони на своєму автомобілі “Nissan X-Trail”, номер ВМ 5545 АІ, колір – баклажановий, з пасажирського боку на довжину двох дверей аерографія з зображенням чорної пантери”, – додала Олена Гапич.

Рідні просять повідомляти будь-яку інформацію про зниклих братів Гапичів на такі номери: 050 327 17 99 – Олена (дружина Геннадія), 099 09 73 888 – Оксана (дружина Євгена).

Нагадаємо, що за останні кілька днів на Донбасі було взято в заручники кількох журналістів. 13 квітня у Слов’янську невідомі захопили у квартирі Артема Дейнегу, який вів трансляцію штурму місцевого відділку СБУ. 16 квітня у Слов’янську невідомі викрали журналіста Сергія Лефтера, спостерігача фонду “Відкритий діалог”. 21 квітня було затримано іноземних журналістів Поля Ґоґо й Косімо Атанасіо, а також білоруського кореспондента газети “Новий час” Дмітрія Галко. Пізніше їх відпустили. 22 квітня стало відомо, що у Слов’янську взяли в заручники журналіста американського видання “Vice” Саймона Островського.

Контакти:
ГО “Телекритика”
066 990 11 98

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: