На Дніпропетровщині працює “гаряча” лінія для переселенців

На порталі "Правовий простір" опубліковано матеріал Оксани Пастух про створення консультаційної телефонної лінії для вимушених переселенців на Дніпропетровщині

На порталі “Правовий простір” опубліковано матеріал Оксани Пастух про створення консультаційної телефонної лінії для вимушених переселенців на Дніпропетровщині. Роботу лінії координує Благодійний фонд “Горєніє” за підтримки програмної ініціативи “Права людини та правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження”.

На Дніпропетровщині працює “гаряча” лінія для переселенців
Оксана Пастух

Центр правової інформації та консультацій, створений Благодійним фондом «Горєніє» 17 серпня відкрив консультаційну телефонну лінію для вимушених переселенців із зони АТО.

В перші дні на «гарячу» лінію телефонувало по чотири людини в день. Але за десять днів роботи, як тільки поширилася інформацію про консультування, кількість дзвінків зросла до двадцяти за день. Розширилася й географія. Постійно звертаються люди з Єнакієве, Горлівки, Краматорська.

Як повідомив керівник Центру Денис Гречко, серед основних питань, що турбують жителів з міст Донецької та Луганської областей, які вимушені були покинути власні домівки з причини початку бойових дій, це – які потрібні документи для реєстрації при переселенні, як бути з банківськими кредитами, як влаштуватися на роботу без трудової книжки, як оформити дитину в школу.

Для того, щоб налагодити роботу консультаційної лінії, спочатку Денис Гречко особисто приймав дзвінки та контролював відповіді операторів. Це дозволило сформувати алгоритми відповідей на найбільш типові питання. Водночас проводилося вивчення нормативної бази, збір інформації, куди направляти вимушених переселенців. Підготовлено Збірку найбільш поширених відповідей на питання, що турбують переселенців. До неї додані типові додатки бланків звернень, заяв.

Номер «гарячої» консультативної лінії розміщено у Центрі допомоги переселенцям «Допомога Дніпра», також на вокзалах, залізничному та автобусних станціях, дошках оголошень. Також координати передані волонтерам, які працюють з мешканцями безпосередньо у зоні АТО.

Якщо є питання стосовно процедури переселення або правові проблеми, пов’язані з влаштуванням на новому місці, можна звертатися за телефоном – 050-044-56-01.

Контакти:
Благодійний фонд «Горєніє»
(05632) 6 02 81
fond-gorenie@ukr.net

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: