На День Європи в Ужгороді провели “Євроквест” і створили “пластилінову Європу”

В Ужгороді відбулася низка пізнавальних і розважальних заходів до Дня Європи “Ужгородський Єврофест 2011”

22 травня в Ужгороді відбулася низка пізнавальних і розважальних заходів до Дня Європи “Ужгородський Єврофест 2011”. Заходи організували Ліга розвитку міжнародних зв’язків “Потенціал” за підтримки управління у справах культури, спорту, сім’ї та молоді Ужгородської міської ради, Ужгородського комерційного технікуму, факультету міжнародних відносин Закарпатського державного університету, Ужгородської спеціалізованої школи-інтернату з поглибленим вивченням окремих предметів, Товариства польської культури Закарпаття імені Гнєви Волосєвіч і Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

Під час свята до міста завітала “пані Європа”, яка разом із дітьми здійснила віртуальну подорож своїми володіннями. У Польщі малеча дізналася легенду про Вавельського, у Швеції відвідала Пеппі Довгу Панчоху та змагалася в поїданні поп-корну. Також діти зустріли казкових героїв братів Грим у Німеччині, садили тюльпани в Нідерландах, влаштували модне дефіле у Франції, вчились танцювати сиртакі у Греції.

Учасниками ужгородського “ЄвроКвесту” стали 8 команд. Усі члени команд-переможниць отримали почесні дипломи та призи – флеш-карти пам’яті на 4 Гб.

У конкурсі “Пластилінова Європа” взяли участь 11 людей, кожен із яких виконував індивідуальне конкурсне завдання, що визначили жеребкуванням. Діти ліпили з пластиліну визначні пам’ятки Європи. Найкращими було визнано роботи “Вавельський дракон”, “Бременські музиканти”, “Колізей”. Призерів нагородили почесними дипломами, сувенірами з символікою Євро-2012, солодощами.

Ужгородський пасаж на час свята було перетворено на “Вікно в Європу”. Тут діяла виставка колажів країн ЄС. Для цієї акції учні Ужгородської спеціалізованої школи-інтернату виготовили 27 великих яскравих колажів, що ілюструють історію, культуру та звичаї європейських країн.

Також учасники свята мали можливість поласувати печивом у формі зірочок, отримати вітальні листівки “З Днем Європи!” та зробити собі “єврогрим”.

До концертної програми долучилися Студія сучасного танцю “Бліц”, художній колектив “Продюсерський центр”, Майстерня пантоміми “Енергія мім”, а також юні таланти Ужгородського комерційного технікуму.

Також серед заходів і акцій “Єврофесту” були: вистава-пантоміма “Казка про ЄС”, інфоярмарок “Європейські освітні можливості для молоді”, “Євролабіринт”, лотерея тощо. Переможці конкурсних програм і лотереї отримали призи.

Упродовж свята було проведено опитування з питань євроінтеграції, у якому взяли участь майже 500 чоловік. Результати буде опубліковано пізніше.

Контакти: Ліга розвитку міжнародних зв’язків “Потенціал”, Федір Петканич, 050 132 97 10, fedir@ukrpotential.com

***

Мета Європейської програми – сприяти європейській інтеграції України шляхом фінансової й експертної підтримки громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: