На Черкащині громадськість та влада допомагатимуть ромам отримувати паспорти

Обласна громадська організація «Альянс ромен Черкащини» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» реалізує проект «Забезпечення ідентифікаційними документами ромського населення Черкаської області», яким передбачається проведення просвітницьких заходів серед ромів і надання їм практичної правової допомоги в оформленні паспортів громадянина України.

В рамках проекту 17 листопада 2010 року керівник «Альянс ромен Черкащини» Петро Бурлаченко та член правління «Всеукраїнської асоціації моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів» Володимир Батчаєв зустрілися з начальником відділу громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Управління МВС України в Черкаській області, полковником міліції Мариною Пономаренко.

Вони обговорили питання визначення шляхів співпраці громадськості та паспортної служби у розв’язанні проблеми документування паспортами ромів, які проживають на території Черкаської області, як однієї з найменш соціально захищених верств населення.

Учасники зустрічі висловили обопільну думку про те, що питання своєчасного документування ромів паспортами є важливим і для ромського народу, і для органів внутрішніх справ. Адже відсутність паспорта не тільки унеможливлює працевлаштування ромів або їх звернення за отриманням медичної допомоги, а у багатьох випадках є причиною виникнення конфліктних ситуацій при спілкуванні з міліцією.

Під час зустрічі було досягнуто домовленість про те, що співробітники відділу сектору громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб (СГІРФО) надаватимуть кваліфіковану консультаційну, експертну та практичну підтримку громадським організаціям у вирішенні можливих ускладнень при оформленні документів для отримання паспортів ромами.

За інформацією ВЗГ УМВС України в Черкаській області

Фото – ВЗГ УМВС України в Черкаській області

Контактна особа: Петро Бурлаченко, тел.: (067) 220-1468, romaikatuna@mail.ru, peterukraina@yahoo.com.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: