На Білозерщині надаватимуть допомогу жертвам домашнього насильства

У селищах Білозерського району (Херсонська область) створено консультаційні пункти для допомоги жертвам домашнього насильства

У селищах Білозерського району (Херсонська область) створено консультаційні пункти для допомоги жертвам домашнього насильства. Їхню діяльність координує Білозерський районний осередок ХОМГО “Молодіжний центр регіонального розвитку” спільно з Білозерським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

У лютому-березні в 4 селах Білозерщини (Олександрівка, Надеждівка, Томина Балка та Станіслав) відбулися круглі столи “Допомога потерпілим від насильства в сім’ї”. Учасникам заходів удалося скоординувати дії місцевих державних установ і громадських організацій для інформування потерпілих від домашнього насильства шляхом поширення інформаційних матеріалів та розміщення плакатів із контактними даними Центру правової інформації та консультацій.

Відтепер у сільських радах, фельдшерських пунктах, навчальних закладах, бібліотеках і пунктах охорони громадського порядку жителі селищ зможуть отримати необхідну інформацію про допомогу у випадках домашнього насильства.

Під час обговорень фахівець із соціальної роботи Томинобалківської сільської ради Дар’я Зубик зауважила: “До сільської ради жінки взагалі не звертаються по допомогу у випадках домашнього насильства, а роботу соціальних працівників більше зосереджено на захисті прав дітей. Слід відзначити, що зі скаргами на неправомірні дії батьків часто звертаються сусіди. Завдяки цьому нещодавно ми вчасно вилучили дитину з сім’ї, де мати зловживала алкоголем і зовсім не займалася її вихованням”.

Зі свого боку, соціальний педагог Станіславського ДНЗ Надія Кисла наголосила: “У нас у садочку зовсім маленькі дітки, але вже деякі з них потерпають від психологічного насильства: батьки їх ображають словесно, принижують, можливо, дехто з них є свідками вчинення насильства в сім’ї. Це видно по тому, як дитина спілкується з іншими дітьми, як грається, як поводиться з дорослими. Добре було б, якби фахівці Центру провели тренінг для батьків, щоб вони переглянули своє ставлення до дітей, усвідомили, що своїми словами та вчинками руйнують їх”.

Менеджер Центру правової інформації та консультацій Елла Петренко відзначила: “Притулків для потерпілих від домашнього насильства в Херсонській області немає. Тому у кризових ситуаціях жінки можуть звернутися по захист до знайомих і родичів, але якщо й такої можливості немає, то в нагоді стануть лікарні, де для таких людей завжди є вільні місця. До речі, якщо потерпілим потрібен захист від переслідування й охорона, то психіатричні лікарні закритого типу в цьому можуть їм допомогти. Проте через стереотипи люди не завжди хочуть скористатися такою можливістю”.

Контакти:
Білозерський районний осередок
ХОМГО “Молодіжний центр регіонального розвитку”
Елла Петренко
(05547) 33 768
066 420 34 18
mcrr-bilozerka@i.ua

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: