Можливості для втілення реформ в енергетиці

Під час обговорення «Україна та Енергетичне Співтовариство: дорогою реформ» презентували щорічний моніторинг виконання Україною зобов’язань в рамках Договору про заснування Енергетичного Співтовариства.

Під час обговорення «Україна та Енергетичне Співтовариство: дорогою реформ» презентували щорічний моніторинг виконання Україною зобов’язань в рамках Договору про заснування Енергетичного Співтовариства. Цей моніторинг публікується і презентується широкій громадськості вже 5-й рік поспіль.

В експертній дискусії увага учасників акцентувалася на тезі, що імплементація європейського законодавства в енергетичній сфері в Україні триває, однак не меншим викликом залишається його запровадження на практиці.

Олена Павленко, Президент аналітичного центру DiXiGroup, яка є координатором коаліції, наголосила, що найбільшими факторами для успішної імплементації директив ЄС в енергетиці є три – співпраця «чемпіонів», готових реформувати країну, в уряді, парламенті та експертному середовищі, включення чітких вимог цих реформ до пакетів фінансової допомоги західних донорів та співпраця з європейськими експертами під час розробки і просування нового законодавства в Україні.

Наталія Андрусевич, голова Правління Ресурсно-аналітичного центру «Суспільство і довкілля», зауважила, що першочерговим завданням у сфері охорони довкілля має стати впровадження в Україні ефективної європейської моделі оцінки впливу на довкілля.

В’ячеслав Княжницький, голова представництва НАК «Нафтогаз України» в Брюсселі, зазначив, що комплекс заходів з розділення бізнесу «Нафтогазу» з видобутку, постачання і транспортування газу буде втілено до липня 2016 року. На його думку, подібні аналітичні дослідження варто доносити і до побутових споживачів.

Ханс Райн, представник Директорату з питань енергетики Європейської Комісії, заявив: «Коаліція «Енергетичні реформи» не лише моніторить хід реформ, а й активно долучилася до просування ключових законопроектів в енергетиці. Ми підтримуємо вашу роботу та очікуємо на новий звіт наступного року».

Під час дискусії, яка відбувалася у Брюсселькому прес-клубі, учасники обговорили також подальші можливості для просування європейських енергетичних реформ в Україні та роль ЄС, де так само розвиваються процеси спільної енергетичної політики.

Напередодні коаліція «Енергетичні Реформи» представила своє дослідження в Секретаріаті Енергетичного Співтовариства. Українські експерти мали змогу «звіритися» зі своїми віденськими колегами та напрацювати підходи до спільного просування реформ. 

Нагадаймо, Коаліція «Енергетичні реформи» – об’єднання експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля, що спільними зусиллями просувають реформи, що випливають із зобов’язань України в рамках Енергетичного Співтовариства.

Дослідження та дискусія відбулися в рамках проекту «Покращення імплементації зобов’язань України в рамках Енергетичного Співтовариства через посилення ролі громадськості», що здійснюється DiXi Group спільно з Ресурсно-аналітичним центром «Суспільство і довкілля» за фінансової підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження». Організацію дискусії також підтримала Ініціатива з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA).

За інформацією “Українська енергетика”

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: